Práce na zahradě

Plány zrušeny? Vydejte se na virtuální procházku po některé z nejlepších botanických zahrad národa

Během posledních dvou týdnů musela většina z nás změnit své zvyklosti; mnoho lidí pracuje z domova, zrušilo dovolenou (stále jsem smutná, že jsem přišla o dovolenou v Arizoně) a aktivně praktikuje sociální odstup. Ale i když jste uvízli doma, stále je co dělat; mnoho muzeí nabízí virtuální prohlídky, akvária a zoologické zahrady připravují živé přenosy svých zvířat a pro ty, kteří touží po svěží zeleni a květech, vymýšlejí botanická centra způsoby, jak nám umožnit prohlídku jejich zahrad, aniž bychom museli opustit domov. Některé z nich již mají na svých webových stránkách možnost virtuální prohlídky, zatímco mnoho dalších sdílí na sociálních sítích další fotografie a videa, abyste si připadali, jako byste se procházeli jejich zahradou.

Zde jsou některé z nejlepších virtuálních prohlídek zahrady, které můžete podniknout, aniž byste opustili domov. Už jsem si užila spoustu zábavy při prohlídce, zejména při prohlídce všech detailů vodní zahrady v botanické zahradě Buffalo and Erie County Botanic Gardens. A ještě více fotografií a videí najdete na Instagramu a Twitteru pod značkou #ourgardensyourhome; ta vznikla před necelým týdnem jako způsob, jak botanické zahrady mohou sdílet fotografie a videa, zatímco mnoho jejich návštěvníků trčí doma.

Buffalo and Erie County Botanical Gardens

Pokud chcete zažít stejný pocit jako při procházce botanickou zahradou, určitě se podívejte na virtuální prohlídku botanické zahrady Buffalo and Erie County Botanical Gardens. Projděte si neuvěřitelně detailní 360° pohled na zahrady ve vlastním tempu kliknutím na 3D zobrazení prostoru, včetně 67 stop vysoké skleněné kopule, ve které jsou umístěny palmy a tropické ovocné stromy. Pokud si chcete prohlédnout konkrétní místnost, je k dispozici půdorys, ale já jsem se bavil jen tím, že jsem sledoval cesty a kochal se tím, co jsem mohl objevit (přesně tak, jako kdybych si zahradu prohlížel osobně). Během několika minut jsem viděla desítky obrovských tropických rostlin, obrovskou skalní stěnu a vodopád a řady a řady sukulentů, rostlin, které se dají využít k léčebným účelům, a neuvěřitelnou sbírku pokojových rostlin (včetně jedné z největších expozic kapradin staghorn, jakou jsem kdy viděla).

Botanická zahrada USA

Konzervatoř je sice nyní pro veřejnost uzavřena, ale stále se můžete projít po venkovních prostorách a krajině americké botanické zahrady. A pokud nejste ve Washingtonu, stačí si je prohlédnout z domova s téměř stejnou úrovní detailů. V současné době slaví 200. výročí svého založení a je nejstarší nepřetržitě fungující veřejnou zahradou v zemi. Pomocí Google Maps se vydejte po cestách a chodnících a objevte různé rostliny a oblasti venkovních zahrad. V době, kterou jsem strávila průzkumem, jsem „prošla“ pod obloukem a v dálce se mi naskytl nádherný výhled na budovu amerického Kapitolu a podle mapy jsem skončila ve Vodní zahradě prvních dam (což bylo nakonec jedno z mých nejoblíbenějších míst!). A pokud se chcete podívat do zimní zahrady, je k dispozici také videoprohlídka jejich výstavy orchidejí v roce 2020 a v sobotu se v zahradě koná virtuální jóga.

Botanická zahrada Lewis Ginter

Jedním z nejlepších způsobů, jak se dozvědět něco o nových rostlinách, když jste zrovna doma, je podívat se na online prohlídky botanické zahrady Lewis Ginter. V roce 2019 ji čtenáři deníku USA Today zvolili na 4. místě v seznamu nejlepších botanických zahrad v zemi. Po kliknutí na některou z představených rostlin se zobrazí několik obrázků, které si můžete projít, včetně detailních záběrů květů, a také informace, jako je vědecký název, umístění v zahradě a další zajímavá fakta, například kdy některé rostliny dosahují vrcholu kvetení. K dispozici je také audio prohlídka, kterou můžete absolvovat online a která obsahuje širší fotografie různých částí zahrady a zvukové klipy, které vám poskytnou informace o jednotlivých částech (moje oblíbené: fotografie zahrady s fontánami a třešňové procházky!).

Theodore Payne Foundation for Wild Flowers & Native Plants

Letošní Theodore Payne Foundation 2020 Garden Tour v Los Angeles byla bohužel zrušena kvůli novému koronaviru. Nadace však místo toho, aby se prohlídky zcela vzdala, přesouvá ji na internet, aby si ji mohli všichni užít. Ve dnech 28. a 29. března můžete na jejich účtech na Facebooku a Instagramu sledovat fotogalerie a živé přenosy, kde se dozvíte o původních rostlinách, zahradním designu a stanovištích volně žijících živočichů. Virtuální prohlídka bude přístupná všem zdarma, ale pokud chcete Nadaci Theodora Payna podpořit (zejména v době, kdy je jejich školka pro veřejnost uzavřena), můžete si stále koupit vstupenku za 35 dolarů pro nečleny nebo přispět přímo nadaci na jejich webových stránkách.

Botanická zahrada v Denveru

Virtuální expedice na webových stránkách denverské botanické zahrady jsou také informačním zdrojem informací o jednotlivých rostlinách. Zahrada se rozkládá na 24 akrech a zahrnuje rostliny z celého světa. Na jejich webových stránkách najdete možnosti, jak sledovat prohlídku vytvořenou zaměstnanci, například Venkovní květy a plody, Sbírka palem v konzervatoři nebo Rostliny odolné vůči suchu, nebo si vytvořit vlastní. Vyhledávání podle obecného názvu, vědeckého názvu nebo specifických vlastností vám zobrazí různé rostliny a poté je přidáte do své osobní prohlídky. Každá položka vyvolá fotografie a informace o rostlině, takže je to zábavný způsob, jak prozkoumat a také začít plánovat vlastní zahradu!

Jen několik minut virtuálního bloudění po každé zahradě pro mě bylo relaxační chvilkou zenu; je snadné prozkoumat každou z nich a nechat se rozptýlit pohledem na květiny a zeleň. Pokud jste tak ještě neučinili, vřele doporučuji sledovat tyto zahrady také na Instagramu a dalších sociálních sítích (mezi mé další oblíbené patří Chicagská botanická zahrada, Phippsova konzervatoř a Pouštní botanická zahrada). I když jsou právě teď pro veřejnost zavřené, mnohé z nich stále zveřejňují fotografie a videa ze zákulisí svých rostlin, aby si zlepšily náladu, zatímco my se sociálně vzdalujeme. Mohou vám také poskytnout další inspiraci pro vaši vlastní jarní zahradu; možná narazíte na něco nového, například na odrůdu růží nebo hortenzií, kterou jste nikdy předtím nesázeli, a rozhodnete se ji letos vyzkoušet.