Práce na zahradě

Pomocí softwaru pro návrh krajiny

Software pro terénní úpravy vám umožní vytvořit krajinu a sledovat její růst, aniž byste museli opustit své křeslo, natož vzít lopatu a kopat díry.

Existuje celá řada programů pro navrhování krajiny, které nabízejí širokou škálu možností, jak vyměnit tužku a grafický papír za myš a obrazovku počítače. Nezapomeňte však, že i tak budete muset pozemek změřit a inventarizovat a také se rozhodnout, čeho chcete dosáhnout. Získejte tipy pro hodnocení vašeho dvora.

Výběr programu

Většina programů pro navrhování krajiny je vytvořena s ohledem na domácí kutily. Mnohé softwarové balíky umožňují naskenovat fotografii zahrady a přetáhnout rostliny a terénní prvky na její digitální verzi. Jiné programy umožňují vytvořit elektronickou základní mapu a provádět nekonečné změny při výběru rostlin a prvků a jejich přesouvání.

Vyhledejte program, který vás provede průzkumem vašeho pozemku a umožní vám určit a zmapovat lokalitu. S tímto procesem vám pomůže doprovodný výukový program.

Software, který si vyberete, může obsahovat také funkci růstu, která vám umožní vidět, jak rostliny vypadají, když dozrávají, a stínovou mapu, která ukazuje, kam budou v průběhu roku v kteroukoli denní dobu dopadat stíny stromů a budov. Růst a stín ovlivňují umístění zahrad, palub a bazénů. Trojrozměrné zobrazení vám poskytne reálný pohled na krajinu a dokonce vás vezme na virtuální prohlídku.

Funkce odhadu nákladů vám pomůže plánovat a sledovat náklady v každé fázi. Funkce instalace zavlažovacího systému zjednodušuje tento projekt tím, že formuluje proveditelný plán s průtoky a nákupním seznamem potrubí a vysílačů.

Mezi další funkce softwaru patří encyklopedie rostlin s fotografiemi, botanickými názvy a průvodci péčí o rostliny, funkce vyhledávání, která vám pomůže určit rostliny vhodné pro klima vašeho regionu, ukázky běžných zahradnických a stavebních prací a průvodci řešením problémů.

Pravidelně vycházejí nové softwarové balíčky a staré verze se aktualizují. Přečtěte si online recenze balíčků, o kterých uvažujete, a podívejte se, zda některý z nich nenabízí bezplatné zkušební období.

Online software pro navrhování krajiny

Na internetu můžete také vyhledat stále se rozšiřující svět zahradnických zdrojů. Najdete zde webové stránky, které nabízejí vše potřebné, od odborných rad až po možnosti plánování zahrady. Objednejte si rostliny a produkty, které vám přijdou až domů, nebo získejte potřebné informace během několika minut.

Například na stránkách BHG.com najdete bezplatný program pro navrhování krajiny, který vám umožní načrtnout záhony a plány krajiny. Program Plan-a-Garden obsahuje knihovnu stromů, keřů a staveb a lze jej uspořádat na obrazovce počítače a poté uložit pro budoucí použití nebo vytisknout.

Kliknutím sem přejdete na stránku Plan-a-Garden.