Práce na zahradě

Tyto poutavé pivoňky mění barvy, jak kvetou

Okvětní lístky pivoňky „Command Performance“ začínají zářivě purpurovou a postupně se mění na světle růžovou.

Pivoňky vždy vypadají úžasně v květinové aranžmá a ve vaší zahradě. Tyto sladce vonící květiny přicházejí v různých zářivých barvách, včetně růžové, červené, oranžové, žluté a bílé, a existuje dokonce i odrůda, která mění barvy, jak kvete. Říká se jí pivoňka „Command Performance“ a každý květ je zpočátku nabitý okvětními lístky, které jsou zpočátku horké růžové, ale postupem času se mění na světle růžovou. Navíc tato odrůda produkuje některé z největších květů mezi pivoňkami, které dosahují průměru téměř osm palců. Ať už si chcete koupit kytici čerstvě řezaných keřů nebo pěstovat rostliny na zahradě, tuto odrůdu byste měli vyhledat.

Tuto nádhernou odrůdu pivoňky můžete nakupovat u několika maloobchodníků. Fresh Market má omezenou nabídku tří stonkových svazků pivoněk ‚Command Performance‘, počínaje 19. květnem a běží tak dlouho, dokud vydrží zásoby. Pokud byste chtěli pěstovat pivoňky ve vaší zahradě, máte ještě více možností. Můžete si koupit Red Peonies Command Performance Root ($ 34, The Home Depot); sada Van Roy (1 $, Walmart), Peony pivovaru Van Zyverden ($ 10, Breck’s) nebo 3/5 Eyes ($ 28, Etsy).

Tyto poutavé pivoňky mění barvy, jak kvetou

Trvalka je odolná v zónách USDA 3-8, které zahrnují většinu země. Budete chtít zasadit své pivoňky „Command Performance“, než se objeví letní léto (jaro a podzim jsou nejlepší časy pro výsadbu). Umístěte každou pivoňku asi 3 až 4 stopy od sebe a ne více než 2 palce pod úroveň půdy. Pivoňkám se nejlépe daří na plném slunci (místo, na které každý den dopadá alespoň šest hodin přímého slunečního světla) v dobře odvodněné půdě.

Pokud jde o zalévání pivoněk, je nejlepší zalévat jednou týdně, zejména během suchých kouzel. Přidejte dostatek vlhkosti, abyste nasákli horních 5 palců půdy. Ke krmení můžete použít kompost, bonemeal (8 $, The Home Depot), dobře shnilý hnůj nebo hnojivo s vysokým obsahem fosforu (P) a draslíku (K).

Vaše pivoňky budou kvést na jaře a poté, co předvedou své barevné okvětní lístky, budete chtít udělat nějaké slepé uličky, abyste je připravili na příští rok. Odstranění vybledlých květů zabrání rostlině vložit energii do produkce semen a místo toho se zaměří na růst kořenů a listů. Pivoňky „Command Performance“ zemřou zpět na zem, jakmile podzimní mráz zabije listy rostliny. V tom okamžiku můžete useknout odumřelé listy. Nebojte se; na jaře se objeví nový růst a ve své krajině budete mít další krásný displej.

Adblock
detector