Práce na zahradě

Organické květinové zahradnictví

Zdravá ekologická zahrada je plná života – miliard mikroorganismů v půdě i opylovačů, motýlů a ptáků, kteří mají z ekologických postupů prospěch. Řiďte se těmito tipy a vytvořte úspěšnou ekologickou květinovou zahradu, kterou mohou využívat všechny druhy.

Výsledkem konvenčních zahradnických postupů jsou květinové zahrady, které sice vypadají dobře, ale mohou se podepsat na našem životním prostředí, protože se používají syntetické pesticidy, fungicidy, herbicidy a chemická hnojiva, která mění půdu. Dobrá zpráva? Můžete mít organickou květinovou zahradu, která je svěží a zlepšuje životní prostředí. Ekologické zahradničení s květinami promění zahradu svou krásou. Zde je několik tipů a základů ekologického zahradničení.

Příprava plochy pro výsadbu

Zdravá půda je plná mikroorganismů. Některé z těchto organismů se při kopání záhonu poškodí. Jednoduchým způsobem, jak záhon doplnit organickou hmotou, je nahromadit ji na podzim a nechat ji přes zimu shnít.

Nebo zvažte metodu zahradničení bez obdělávání půdy lasagne. Začněte s podkladovou vrstvou z lepenky nebo novin, které se rozpadnou a udusí trávu a plevel. Základní vrstvu zalévejte. Poté střídejte třícentimetrové vrstvy materiálů bohatých na dusík a uhlík a zakončete vrstvou uhlíkatých materiálů, abyste odradili mouchy, které by mohly přilákat dusíkaté materiály.

Mezi složky bohaté na dusík patří posekaná tráva, starý hnůj, kávová sedlina a zbytky zeleniny, jako jsou slupky, vaječné skořápky, čajové sáčky atd. Složky bohaté na uhlík jsou suché věci, jako jsou dřevěné štěpky, listí, sláma, piliny, noviny, rašelinový mech a jehličí. Hromada by měla být vysoká 18 cm až 3 stopy; čím je vyšší, tím déle trvá její rozklad. (Hromada se při rozkladu zmenšuje.) Znovu zalijte a nechte ji přes zimu rozložit.

Pokud chcete nebo potřebujete okamžitě založit záhon, přidejte na záhon kompost a zapracujte ho do půdy rýčem nebo, pokud máte velkou zahradu, rotavátorem.

Úrovně slunce/stínu

Dále zasaďte květiny tak, aby byly uspokojeny jejich potřeby světla. Zní to jednoduše, ale mnoho zahradníků toto pravidlo porušuje. Existuje mnoho způsobů, jak zhodnotit plochu pro výsadbu. Zde jsou dva kroky, které nesmíte vynechat:

Určete, kolik hodin slunečního svitu denně připadá na vaši plochu pro výsadbu. Pak si na internetu vyhledejte, kterým rostlinám se v těchto podmínkách bude dařit. Rostliny, které mají rády plné slunce, budou potřebovat 6 až 8 hodin slunce denně. Rostliny, které mají raději polostín, mohou prospívat na 4 až 6 hodinách slunce; rostlinám v polostínu se bude dařit na o něco méně hodinách nebo na filtrovaném slunci. Ostatní rostliny dávají přednost plnému stínu.

Strategicky naplánujte, jak bude vaše zahrada vypadat

Rozhodněte se, zda chcete, aby vaše květinová zahrada byla formální se symetrickými skupinami rostlin v úhledných a čistých parcelách. Tento strukturovaný vzhled je sice krásný, ale vyžaduje pravidelnou údržbu.

Nebo byste možná dali přednost přirozeně vypadajícímu asymetrickému plánu, kde různé rostliny působí náhodně a volně. Tato nenucená estetika může být o něco méně pracná a může mít příznivější dopad na životní prostředí, pokud necháte kvetoucí rostliny znovu vysemenit jako zdroj potravy pro ptáky. Necháte-li však rostliny volně přesazovat, mohou se objevit i tam, kde jste to nezamýšleli. Ale uvolněte se, pohodlně se usaďte a užijte si tu podívanou.