Práce na zahradě

Inteligentní vnitřní zahrada OGarden

Pěstování vlastních potravin je skvělý způsob, jak ušetřit peníze za produkty, eliminovat odpad a mít jistotu, že vaše ovoce, zelenina a bylinky neobsahují pesticidy a herbicidy. Ačkoli vlastní zdroj potravin přináší spoustu výhod, je tu i jedna nevýhoda – čas. Při tradičním způsobu pěstování musíte sami sázet, hnojit, zalévat, plevelit a sklízet. Pro zaneprázdněné zahrádkáře jsou vnitřní hydroponické zahrady to pravé, co jim umožní rychlý růst plodin.

Hydroponické zahradničení je často označováno za budoucnost zahradnictví a zemědělství. Pěstováním v interiéru se vyhnete hrozbě neočekávaného poškození počasím, hmyzem a dalšími škůdci. OGarden Smart posunul tento koncept na zcela novou úroveň a tento úspěšný produkt na Kickstarteru bude oficiálně k dispozici v květnu tohoto roku.

OGarden Smart je vnitřní zahradnický systém o velikosti skříňky na drobnosti, který umožňuje pěstovat až 90 (ano, 90!) druhů semen. A jako velký bonus není v kuchyni průmyslově vypadající ozdobou. Jiné vnitřní hydroponické systémy, které se hodí do vaší domácnosti, mají obvykle velikost stolní desky a pouze čtyři až deset míst pro rostliny, což není mnoho.

Nejenže je systém konstruován pro celoroční zahradničení v interiéru, ale je také zcela samozavlažovací (protože, buďme upřímní, všichni tu a tam zapomínáme zalévat své rostliny). Pro úsporu energie se automatické LED osvětlení automaticky zapíná a vypíná podle potřeb rostlin.

V čem tedy semena pěstujete? I to společnost nabízí. Jejich kelímky na semena, které jsou vyrobeny z organické půdy a hnojiva, jsou vyrobeny tak, aby v nich mohla klíčit geneticky nemodifikovaná semena. Půda a hnojivo jsou uloženy v biologicky rozložitelné membráně, která má v horní části otvor, do něhož můžete umístit semena. Kelímky se semínky nelze použít opakovaně, ale po skončení práce je můžete hodit do kompostu.

Cena může na první pohled vypadat děsivě, ale když si to spočítáte, možná skutečně ušetříte (a navíc budete vědět, že pomáháte životnímu prostředí, což je k nezaplacení, že?). V místním obchodě s potravinami zaplatíte za sáček organické zelené kapusty asi 3,50 dolaru. S OGarden zaplatíte za vypěstování vlastní organické kapusty na několik sklizní asi 0,45 dolaru. A ještě jedna zajímavost: žádný odpad. V průběhu roku je OGarden také levnější než mnoho podílů v rámci komunitou podporovaného zemědělství (CSA).

Každý může být zahradníkem a pěstovat si vlastní potraviny a toto futuristické zařízení to jen usnadňuje. Díky kompaktním rozměrům jej lze snadno umístit ke stěně, aby nepřekážel, a uhlazený design nenaruší interiér (můžete si vybrat bílé nebo černé zařízení s dvířky skříňky z přírodního dřeva). Pokud máte nedostatek volného času, ale chcete si pěstovat vlastní potraviny, OGarden možná stojí za vyzkoušení.