Práce na zahradě

Na šířku rohový pozemek

Důležitým problémem je také ochrana soukromí, protože díky expozici ze všech stran je obtížné vymezit použitelný venkovní obytný prostor.

Pokud je trávník na rohovém pozemku ponechán volný, stává se až příliš často zkratkou z jednoho chodníku na druhý. Takové trávníky mohou představovat i velké nebezpečí: Míče a děti mohou mnohem častěji vběhnout na ulici.

Mnoho problémů spojených s rohovým pozemkem vyřešíte vysazením živého plotu podél celé boční ulice a největší části předzahrádky. Takový živý plot odstíní dům od pohledů projíždějících vozidel. Také pohlcuje hluk, v noci blokuje světla reflektorů a poskytuje bariéru pro děti, které si hrají na dvoře nebo procházejí kolem něj. Výsadba živého plotu v blízkosti chodníku namísto proti domu pomáhá rozčlenit rozlehlý trávník.

Abyste ještě více pohltili hluk a vizuálně oddělili dům od ulice – a také zabránili zkratkám , vytvořte v rohu, kde se obě ulice kříží, ohnisko před domem. Často se osvědčí okrasný strom obklopený keři a květinami. Abyste pomohli rozšířit dům do pozemku, rozšiřte chodník před vchodem. Najděte inspiraci pro terénní úpravy nového pozemku.

Na snímku po výstavbě chrání nyní majitele domu před veřejností živý plot podél jedné boční strany dvora a části přední strany. Stromy na zadní straně a plot podél části živého plotu přinášejí další soukromí. Podívejte se na tyto kvetoucí živé ploty pro krásu a soukromí.

Výsadba obklopující strom v blízkosti rohu vytváří ústřední bod předzahrádky. Široký chodník před vchodem pomáhá propojit dům s pozemkem.

Parkování pro další auto mimo ulici využívá jinak zbytečný prostor v bočním dvoře. Zadní část na této straně se stala servisním prostorem. Pavilon a větší terasa přinášejí lepší zázemí pro venkovní bydlení. Získejte další nápady na úpravu bočního dvora.