Práce na zahradě

Jak zasadit Amaryllis do květináče

Tip redakce: Květy amarylisu uchovávejte mimo dosah přímého slunce a při teplotách mezi 55° a 70° F, aby vydržely déle.

  • Pracovní doba 20mins
  • Začátek až konec 20mins
  • Difficulty Snadné
  • Vyžaduje Sázení, Výsadba

Co potřebujete

Jak na to

Část 1

Příprava květináče a půdy

Zakryjte drenážní otvor čtvercovým sítem, aby zemina neunikala. Směs pro květináče dejte do vany a zalijte ji vlažnou vodou. Míchejte zeminu a vodu, dokud není směs vlhká, ale ne rozmočená.

Přidání zeminy do nádoby

Nádobu naplňte do poloviny vlhkou směsí na květináče. Nezahrnujte zeminu v průběhu pěstování. Naplnění pouze do poloviny usnadní umístění cibule do správné výšky.

Pěstování cibulovin v nádobách je snadné. V nádobách můžete pěstovat prakticky všechny druhy cibulovin a můžete také míchat různé druhy cibulovin dohromady.

Umístění žárovky

Vložte cibulku do středu nádoby. Pokud do jedné nádoby sázíte více amarylisů, umístěte cibulky rameno k rameni. Cibule by měly být pevné a u základů by měly mít dostatek kořenů.

Když vykvete nápadný amarylis, explozi barev nelze přehlédnout. Voskované cibuloviny, které jsou obzvláště oblíbené o svátcích, nepotřebují ani vodu, aby vytvořily nádherné květy.

Vyplňte okolí žárovky

Přidejte další směs do květináče, ale horní třetinu cibule nechte odkrytou. Zeminu kolem cibule utužte rukama, aby se směs usadila. Dobře zalévejte a dávejte pozor, abyste nenamočili odkrytou horní část cibule. Označte ji štítkem, abyste si zapamatovali název odrůdy.