Práce na zahradě

Svěží a pohádkový bylinkový okenní box

Mějte čerstvé bylinky na dosah ruky. Zkombinujte čtveřici snadno rostoucích bylinek v jednoduché nádobě o rozměrech 12×12 palců. Díky kombinaci vůní a textur listů tato dóza úžasně vypadá i voní. Umístěte ji venku nebo ji zavěste na plot či zábradlí.

A: tymián obecný (Thymus vulgaris) – 1

B: Šalvěj trojbarevná (Salvia officinalis ‚Tricolor‘) – 1

C: koriandr (Coriandrum sativum) – 1

D: Saturejka letní (Satureja hortensis) – 1

A: Anglický tymián

Thymus vulgaris je klasický kulinářský tymián, který se často používá ke kořenění drůbeže. V létě se na vrcholu stonků objevují malé růžové květy. Tmavé listy dodávají tomuto aranžmá sytou barvu.

B: Tříbarevná šalvěj

.

I když se šalvěj nepoužívá jako aromatická rostlina, je atraktivní trvalkou na zahradě nebo v nádobách. Salvia officinalis ‚Tricolor‘ má jemné listy v zelené, krémové a fialové barvě. Na nejslunnějších místech se krémová barva prohlubuje do růžové.

C: koriandr

Koriandr má jasně zelené stonky s kapradinovou strukturou a na záhonech nebo v květináčích vytváří trsy pevných a aromatických stonků. Každá část koriandru slibuje chuťovou lahůdku: ostré listy, štiplavé semeno (známé jako koriandr) a pikantní kořeny. Velké limetkově zelené listy dodávají tomuto truhlíku velký kontrast.

D: Letní pikantnosti

Savory se daří na plném slunci a rychle roste ze semen. Satureja hortensis je jednoletá rostlina s úzkými zelenými listy, která má v létě klasy bílých nebo růžových květů. Listy saturejky letní mají jemnou strukturu a v této nádobě se dobře doplňují s širšími listy koriandru a šalvěje.