Práce na zahradě

Snadné květiny, které vydrží letní vedro na Středozápadě

Motýlí tráva (Asclepias tuberosa), odrůda mléčivce, má nápadné oranžové nebo oranžovožluté květy od poloviny léta do začátku podzimu. Pokud ji budete pěstovat, motýli monarchové si vaši zahradu zaručeně najdou. Přestože ji motýli milují, srny a králíci nechávají motýlí plevel na pokoji.

Pokud se oranžová barva do vaší zahrady nehodí, poohlédněte se po odrůdě ‚Hello Yellow‘, která má zlatožluté květy. Další informace o motýlokvětém plevelu.

Koreopsis

Coreopsis, nazývaný také klíčník, prospívá na plném slunci bez větší péče. Jakmile začnou zářivě žluté květy vadnout, odrhněte rostliny nůžkami na živý plot a za chvíli budou opět kvést.

K dispozici je nepřeberné množství odrůd coreopsis. Novější odrůdy, jako jsou ‚Cosmic Eye‘ a ‚Cosmic Evolution‘, nabízejí dlouhé období kvetení a výrazné barevné kontrasty, které u starších odrůd nejsou k vidění. Další informace o coreopsis.

Penstemon

Penstemon, nazývaný také vousatý jazyk, kvete od začátku léta několik týdnů a snáší horko i sucho jako mistr. Většina pěnišníků je odolná vůči jelenům a králíkům a potřebuje dobře propustnou půdu; pokud jsou vysazeny do těžké hlíny, mají často krátkou životnost.

K dispozici je nepřeberné množství odrůd. Jedna z oblíbených odrůd, ‚Prairie Snow‘, nabízí krásné, velké bílé květy. ‚Husker Red‘ je bíle kvetoucí druh s fialovými listy, který získal ocenění Trvalka roku. Další informace o pěnišnících.

Blazing Star

Blazing star, nazývaná také kansaská jitrocel (Liatris pycnostachya), má vysoké květní trny zakončené nápadnými fialovými květy. Jsou to krásné řezané květiny do letních kytic.

Všechny druhy hvězdnic jsou magnety na motýly a snášejí extrémní letní horka i zimní mrazy. Od zakrslých, 2 stopy vysokých odrůd, jako je ‚Floristan Violet‘, až po majestátní 5 stop vysoké odrůdy. Zjistěte více o hvězdnici černotemenné.

Bee Balm

Včelí balzám (Monarda didyma) přiláká na vaši zahradu také spoustu motýlů a kolibříků. Ačkoli není příliš odolná vůči suchu, včelí balzám snese horko, pokud má dostatek vláhy. Většina odrůd včelího balzámu je odolná vůči jelenům a králíkům.

Hledejte odrůdy, které jsou dobře odolné proti plísni, běžné chorobě, která může v létě způsobit ztrátu listů. Zvláště vhodná je odrůda ‚Prairie Gypsy‘ s malinově růžovými květy. Další informace o včelím balzámu.

Seznamte se s dalšími původními rostlinami Středozápadu.

Vyhledejte další trvalky pro svůj dvůr pomocí Encyklopedie rostlin.