Práce na zahradě

Zahradní kontejnerová zahrada s dramatickými listy

Ozdobte velkou betonovou urnu strukturovanými listy a všemi odstíny zelené. V této expozici se objeví tmavě zelená, modrozelená, stříbrná a modrozelená. Všechny rostliny v této nádobové zahradě dávají přednost plnému až částečnému slunci.

A: Medový keř (Melianthus major) – 1

B: Lékořice (Helichrysum petiolare ‚Licorice Splash‘) – 2

C: Pelargonie pestrá (Pelargonium ‚Dolly Vardonv) – 1

D: Pelargonie pestrá (Pelargonium ‚Crystal Palace Gem‘) – 1

A: Medový keř

Medový keř je známý svými jemně zubatými modrozelenými listy, které dodají texturu každé zahradě v nádobě. Tato rostlina také vytváří květy, které mají tmavě kaštanovou barvu a kvetou na jaře. Jediná rostlina v tomto aranžmá přidává do směsi modře zbarvené listy, ale také přináší výšku a tropickou atmosféru.

B: Lékořice

Lékořice se dodává v různých jemných barvách, které se hodí k mnoha barevným paletám. Nejčastěji jsou tyto rostliny stříbrné nebo bílé; existuje však několik variant jemně zelených, zlatých a pestrých listů. Dvě rostliny použité v této expozici dodávají směsici jemnost a světlejší olistění a také přidávají do nádoby tažný prvek.

C: ‚Dolly Vardon‘ Variegated Geranium

Muškáty jsou klasickou květinou, která se používá na mnoha záhonech a okrajích a je známá tím, že dokáže zaujmout. Na dotek příjemné listy této rostliny – některé chlupaté, jiné hladké – mají širokou škálu tvarů a odstínů. ‚Dolly Varden‘ má krajkovitě lemované listy, které obsahují tři barvy: zelený základ, tmavě červenou svatozář uprostřed a okraje v barvě slonové kosti.

D: ‚Crystal Palace Gem‘ Pestrá pelargonie

Tato odrůda pelargonie dává přednost plnému slunci. Muškáty ‚Crystal Palace Gem‘ mají jasně zelené listy s limetkově zelenými okraji. Tato odrůda i odrůda ‚Dolly Vardon‘ mají jasně červené květy, které kvetou ve více ročních obdobích.