Práce na zahradě

DIY startovací hrnce

Zpracujte staré noviny, nevyžádanou poštu a další papírový odpad a vyrobte si tyto jednoduché a ekologické nádoby, které můžete použít k vypěstování nových rostlin na zahradě.

V zimě můžete snadno zahájit vegetační sezónu zasazením několika semínek v interiéru. Většina semen není příliš náročná na to, v čem rostou, pokud mají dostatek tepla, vlhkosti a slunečního světla. Přestože existuje spousta nádob, které si můžete zakoupit speciálně vyrobených pro zakládání semen, můžete ušetřit trochu peněz tím, že si vyrobíte vlastní z věcí, které se již pravděpodobně nacházejí ve vašem odpadkovém koši. Noviny, role papírových ručníků, malé krabice a skartovaný papír lze snadno přeměnit na biologicky rozložitelné květináče na semena. Postupujte podle našeho návodu krok za krokem a brzy budete mít dostatek květináčů pro pěstování všech sazenic, které chcete.

Květináče na noviny

Skončili jste s nedělními novinami? Teď z něj můžete udělat šikovné květináčky na semínka. Až se budete přehrabovat v odpadkovém koši, vylovte z něj všechny malé skleněné nádoby, které poslouží jako forma. Pokud žádné sklenice nemáte, poslouží stejně dobře i sklenice na džus s rovnými stěnami.

Potřebný materiál

  • Malá skleněná nádoba (13 dolarů, Target)
  • Novinový papír
  • Nůžky (6 dolarů, Michaels)
  • Malá nádoba s vodou
  • Směs pro startování květináčů (5 dolarů, Lowe’s)
  • Semena

.

Krok 1: Vystřihněte noviny

Nastříhejte noviny na dostatečně velké obdélníky, abyste jimi mohli omotat celou sklenici s malým přesahem.

Krok 2: Namočte noviny

Ponořte obdélníky novin do mělké nádoby s vodou, dokud se nenamočí.

Krok 3: Vytvarujte hrnce

Změklý papír srolujte kolem sklenice. Spodní okraj papíru roztáhněte natolik, aby se dal přehnout a vytvořil dno nádoby. Zmačkejte a přitiskněte papír kolem dna sklenice. Zploštěte dno přitlačením na rovnou plochu a dejte stranou, aby uschlo. Opatrně sundejte papírový hrnec ze sklenice.

Krok 4: Zasazení semen

Naplňte nové papírové květináče směsí pro výsev semen a lehce ji zasypte zeminou. Uprostřed každého květináče udělejte prstem nebo koncem tužky mělký otvor do půdy. Do jamky vložte semínka a zasypte je zeminou. Květináče postříkejte takovým množstvím vody, aby byla půda zcela navlhčená.

Starter z recyklovaných krabiček

Spousta domácích potřeb se dodává v malých papírových krabičkách, které jsou právě tak velké, aby se do nich vešla semínka, a dostatečně pevné, aby vydržely pohromadě, dokud nebude možné vysadit sazenice venku. Rádi dáváme nový život krabičkám, ve kterých se kdysi uchovávaly základní potraviny ze spíže, jako jsou například čajové sáčky, a měníme je na zásobníky na semena, ve kterých lze vypěstovat několik semen dohromady.

Potřebný materiál

  • Malá papírová krabička, například krabička na čaj (24 dolarů, Wayfair)
  • Nůžky (6 dolarů, Michaels)
  • Směs pro startování květináčů (5 dolarů, Lowe’s)
  • Semena

Krok 1: Vystřihněte krabice

Nůžkami odstřihněte jednu z delších stran, abyste vytvořili mělký tác.

Krok 2: Vyrobte rozdělovače

Z odřezků vytvořte podle potřeby přepážky.

Krok 3: Zasazení semen

Každou krabičku naplňte startovací směsí pro osivo a lehce nakypřete půdu. Prstem nebo koncem tužky udělejte v každé části půdy mělký otvor. Do otvorů přidejte semínko a zasypte je zeminou. Domácí zásobník na sazenice kropte vodou, dokud nebude půda zcela navlhčená.