Práce na zahradě

Jak se zbavit Crabgrass

Tento běžný plevel může rychle ovládnout trávníky a zahradní záhony.

Všimli jste si, že se na vašem trávníku po prvních podzimních mrazech objevily hnědé skvrny? Tyto nevzhledné skvrny obvykle nejsou způsobeny nemocí; pravděpodobně je způsobuje krabilice, která při nízkých teplotách odumírá. Tato jednoletá tráva je univerzálním problémem majitelů domů v USA. objevuje se na jaře a vytváří velké, ploché a husté trsy, které se široce rozrůstají a vytlačují okolní trávník a jiné rostliny. Protože se jedná o jednoletou trávu, odumírá po prvních podzimních mrazech, což na trávníku zanechává nejednotná, holá místa. Pokud se tato holá místa neošetří, zaplní se příští jaro, až vyklíčí semena, dalšími druhy trávy nebo jinými plevely. Zde se dozvíte, jak se zbavit stávající trávy a jak zabránit jejímu výskytu v budoucnu.

Metody regulace růstu koberců

Křivatec miluje horké a suché počasí, takže v létě se mu obvykle daří. Jedním z nejlepších způsobů, jak se s kobercovou trávou vypořádat, je udržovat svěží, hustý trávník a dobře okopané květinové a zeleninové záhony. Zdravá krajina (trávníky, které jsou pravidelně odplevelovány a sekány na přiměřenou výšku, nebo zahradní záhony, které mají dostatek vody a živin) je méně stresovaná a lépe odstíní všechny plevelné vetřelce, jako je krabilice.

Spolehněte se na organický mulč, který pomůže potlačit rakovinu na zahradních záhonech přirozenou cestou (bez použití chemikálií). Mulč působí jako dusivá přikrývka, protože zabraňuje přístupu světla k semenům plevelů. Zároveň mulč zadržuje vláhu pro rostliny a při rozkladu dodává půdě živiny. Hrubý mulč, jako je kůra nebo dřevní štěpka, aplikujte přímo na půdu. Drcené listí, posekaná tráva nebo sláma fungují lépe jako ochrana proti plevelům, přičemž mezi ně a půdu vložte oddělovací vrstvu novin nebo lepenky.

Abyste zabránili růstu trávy na trávníku, použijte na jaře, dva týdny před posledními očekávanými mrazy, preemergentní přípravek na hubení plevele vyrobený z kukuřičné lepkové moučky (18 USD, The Home Depot). Tím zničíte semena trávy dříve, než budou mít šanci zakořenit. Nepoužívejte však žádné preemergentní přípravky, když sázíte jiná semena; zabrání klíčení všech semen, nejen plevelů.

Nejlepší indikátor pro aplikaci přípravku proti padlí během sezóny? Forsythia. Tento oblíbený krajinářský keř se pěstuje pro své nápadné žluté květy na začátku jara, kdy je většina stromů a keřů ještě holá. Když květy začnou opadávat na zem, je čas použít přípravek proti padlí.

Jak odstranit kobercovou trávu

Krabicovou trávu lze také zlikvidovat přípravkem označeným jako přípravek na hubení krabicové trávy nebo neselektivní přípravek na hubení plevele, což znamená, že zničí každou rostlinu, na kterou se dostane. Pokud se raději vyhnete přípravkům se syntetickými chemikáliemi, poohlédněte se po těch, které obsahují koncentrovaný ocet (20 USD, Walmart). Při používání přípravků na hubení plevele vždy dbejte na dodržování pokynů na štítku. Dokonce i ty na bázi octa mohou spálit pokožku, oči a plíce.