Práce na zahradě

Kontejnery pro opylovače

Květiny vhodné pro včely

Protože opylovačům jde především o nektar, je tato nádoba se sladkou chutí plná modrých, růžových a červených chrp, španělské levandule, květu blankytníku a babyky dokonalou hostinou pro včely.

Prohlédněte si další rostliny, které včely milují.

Hummingbird Haven

Živá směs salvií a verben určitě přiláká kolibříky. Zde šalvěj (Salvia ‚Mystic Spires‘), verbena kanadská (Verbena canadensis) v červené a fialové barvě a korálová a malinová šalvěj podzimní (Salvia greggii) dodávají krajině lákavé barvy.

Přečtěte si více o tom, jak přilákat kolibříky na svou zahradu.

Butterfly Banquet

Oblíbené motýlí rostliny, jako je delfínie, šalvěj „Queen Victoria“, červená verbena a jádrovník, poskytují potravu a odpočinek pro třepotající se křídla. Motýli obecně dávají přednost jasně zbarveným květům v červené, oranžové, žluté, růžové, fialové a modré barvě. Dávají přednost květům s „přistávacími plochami“, jako je například jádrovník, kde mohou při jídle sedět.

Host s nejvyšším počtem

Výsadbou „hostitelských“ rostlin, které poskytují potravu housenkám, můžete přispět k posílení populace motýlů. Bylinky jako petržel a kopr jsou magnetem pro mnoho druhů samiček kladoucích vajíčka. Na tomto obrázku obsahuje tato repasovaná pozinkovaná vana s odtokovými otvory (zprava doleva) petržel plocholistou, verbenu, třapatku bílou, ibišek, rozchodník, petržel kadeřavou a rudbekii.

Nezapomeňte na kopr

Kopr je oblíbenou hostitelskou rostlinou vlaštovičníku východního, motýla, který se vyskytuje na většině území Severní Ameriky. Kopr lze snadno založit ze semen a dobře se kombinuje se šalvějí, hvozdíkem a kalibrachoou.

Vytvořte si celé obydlí

Použitím co největší nádoby, jako je tato vana, uspokojíte většinu chuťových buněk. Buddleja, rudbeckia, calibrachoa, ageratum a astra nabízejí v této dramatické expozici něco pro každého.