Práce na zahradě

Více kontejnerů nemůžete zabít

Ano, pravděpodobně je pěstuje vaše maminka, ale tyto květiny jsou pro nové zahrádkáře novinkou. Jsou to letničky, které se vyskytují v cukrářských odstínech – růžové, fialové, žluté, meruňkové, červené, bílé a pruhované. Některé se rozprostírají (použijte je na stezku přes okraje nádob), zatímco některé rostou do výšky. Tyto klasické květiny jsou klasifikovány jako „odolné proti povětrnostním vlivům“, což znamená, že snesou velké množství vody, která na ně stříká.

Další informace o petúniích.

2. verbena

Další rozrůstající se rostlina, verbena, je známá svým kaskádovým efektem – ať už se táhne přes nádoby, koše nebo opěrné zdi. Trsy miniaturních květů jsou obvykle bílé, růžové nebo fialové. Tyto květy, které jsou skvělým akcentem, jsou nepřehlédnutelnou volbou pro teplé a suché podmínky a daří se jim téměř v každé nádobě.

Další informace o verbence.

3. Sladká bramborová réva

Fialová a limetkově zelená jsou klasické barvy této téměř nezničitelné popínavé rostliny. Pěstujte několik odrůd sladké bramborové révy společně ve velkém květináči, abyste vytvořili okrasný efekt. Pokud je rostlina v dobře propustné půdě, bude se jí dařit na slunci i ve stínu. A protože víme, že vás to zajímá, tato liána skutečně plodí sladké brambory. Jejich kvalita však není vhodná k jídlu.

Podívejte se, jak pěstovat jedlé sladké brambory.

Další informace o sladké bramborové révě.

Zábavné kontejnery ze zachráněných materiálů

4. Coleus

Existuje spousta zábavných kombinací listů koleusů – od obyčejné zelené až po divokou červenou. Vysaďte jich několik společně nebo je použijte jako akcenty. Vybírejte z mnoha různých odrůd této zeleně, ať už hledáte stínomilce, nebo milovníky slunce. Když hrozí mrazy, dejte tuto zeleň do květináče jako pokojovou rostlinu na slunné okno až do příchodu jara. Pak ji opět vysaďte ven!

Další informace o Coleus.

5. Scaevola

Člověk by si myslel, že tyto krásné modrofialové vějířovité květy jsou náročné na údržbu, ale pravdou je, že milují vyvěšování v koších nebo okenních truhlících na slunci. Tyto krásné květy jsou také samočisticí, takže není třeba odrhovat jejich hlavy, aby byly zdravé. A co je na scaevolách nejlepší? Jediný hmyz, který rostlina přitahuje, jsou motýli.

Další informace o scaevola.

Podívejte se na další recepty na slunečné okenní truhlíky.

Nápady na kontejnerové zahrady odolné vůči suchu