Práce na zahradě

Hibiscus ‚Candy Crush‘ dodává každé zahradě tropický nádech

Vždycky hledám rostliny, které by na zahradě dokázaly udělat velký květinový dojem, a zaměřuji se především na původní druhy, protože jejich pěstování obvykle nevyžaduje mnoho úsilí. V poslední době jsem si oblíbila ibišek ‚Candy Crush‘, novější odrůdu oblíbené zahradní trvalky, které se běžně říká růžový sléz. Je to příbuzný tropického ibišku, takže obě rostliny se v létě pyšní obrovskými barevnými květy. Ibišek ‚Candy Crush‘ však nabízí trvalejší způsob, jak do krajiny s chladným podnebím vnést nádech tropů, protože této odolné krásce nevadí sníh ani led; vrací se rok co rok.

Růžové květy odrůdy ‚Candy Crush‘ o šířce 8 cm nelze přehlédnout, protože svou velikostí a zářivou barvou upoutávají pozornost kolemjdoucích. Jsou také atraktivní pro všechny druhy opylovačů, jako jsou kolibříci a čmeláci, přesto je nemají v oblibě srnky. A na rozdíl od menších, méně nápadných květů obyčejných starých růžových malvic vytvoří tento zářivý hybridní ibišek v polovině léta spoustu květů po celé délce stonku, takže to bude vypadat, jako by byla celá rostlina pokryta květy. Můžete očekávat, že květinová výstava vydrží nejméně dva týdny, a poté, co všechny květy uschnou, je možné je odstřihnout, aby rostlina vypadala upraveně.

Koupit: Ibišek ‚Candy Crush‘, ($18, Proven Winners)

Ibišek ‚Candy Crush‘ dorůstá výšky zhruba 5 stop a šířky zhruba stejně, je mrazuvzdorný až do 4. zóny USDA. Je schopen přežít teploty hluboko pod nulou, ale dobře snáší i letní vedra a vlhkost, pokud má dostatek vody. Pokud tyto vlhkomilné rostliny vyschnou, můžete přijít o květy aktuální sezóny. Často je zalévejte a podél báze rostlin rozprostřete vrstvu mulče, která pomůže udržet jejich kořeny v chladu a vlhku. Nejlépe budou kvést na plném slunci až v mírném stínu a v bohaté, dobře propustné půdě.

Vzhledem ke své velikosti se „Candy Crush“ nejlépe hodí na okraj za menší sousední trvalky, ale stejně dobře se hodí i do velkého květináče na terasu nebo terasu, kde ji lze pozorovat z více stran. Odolným ibiškům obvykle trvá o něco déle než většině ostatních trvalek, než se po zimním odumření probudí k životu, takže je možná budete chtít obklopit časně kvetoucími letničkami a trvalkami, jako jsou snapdragony nebo delfínie. To vám pomůže dodat barvu až do začátku léta, kdy se ibišek opět objeví nad zemí.

‚Candy Crush‘ je součástí řady Summerific od společnosti Proven Winners a je jednou z několika snadno pěstovatelných odolných odrůd ibišků, které nabízejí tropický vzhled bez potíží s pěstováním jemnějších ibišků v chladnějších oblastech. Vyzkoušejte také odrůdu ‚Cranberry Crush‘ se sytě červenými květy nebo ‚Cherry Choco Latte‘, růžového obra s červenými žilkami.