Práce na zahradě

Nejlepší rostliny pro přilákání ptáků na jihu

Jih má paletu původních rostlin, kterou překonává snad jen množství původních ptáků. Zde je několik rostlin, které se budou hodit do lesní, naturalizované zahrady, nebo jich můžete tu a tam vysadit do kultivované, formální zahrady.

Americká cesmína (Ilex opaca) je velká, až 50 stop vysoká pyramidální stálezelená rostlina s ostnitými listy a červenými bobulemi. Tento základní druh vytváří mnoho kultivarů. Zóny 5-9.

Kalina zubatá (Viburnum dentatum) je velký, odolný keř vysoký až 15 stop, který plodí modročerné peckovice (podobné malým třešním). Zóny 3-8.

Cesmína opadavá (Ilex deciduas) je známá také pod názvem possumhaw. Tento malý (25 stop), vícekmenný strom nebo velký keř v zimě ztrácí listy a na holých větvích se objevuje množství červených nebo oranžových bobulí. Zóny 5-9.

Fialové bobule kalikarpy americké (Callicarpa americana) se tvoří na obloukovitých větvích 3 až 8 stop vysokého keře. Zóny 6-9.

Magnolie viržinská (Magnolia virginiana) je malý (20 stop vysoký) poloopadavý strom se světle zelenými listy, které jsou zespodu stříbrné. Plodí malé šišky s jasně červenými bobulemi. Zóna 6-9.

Podívejte se na naši prezentaci dalších rostlin, které lákají ptáky.