Pokojů

DIY tkanina čelo

Robustní napínací tyč

Páskový metr

Polyesterové prošívané přikrývky

Jehla

Vlákno

Tkanina

Kolíky

Šicí stroj

Krok 1

Mezi dva sloupky čela postele nainstalujte pevnou napínací tyč (vlevo). Ujistěte se, že je pevně uchycena.

Krok 2

Změřte celou šířku čela postele, včetně vnějších okrajů každého sloupku (vata bude obepínat i sloupky). Změřte výšku čela postele; zdvojnásobte ji. Na tyto rozměry nastříhejte pás polyesterového prošívaného vatelínu (koupíte ho v obchodech s látkami).

Krok 3

Přes napínací tyč a sloupky přehoďte vatelín, aby rovnoměrně spadal přes zadní stranu čela postele. Přední a zadní stranu sešijte podél levého a pravého okraje, aby držely na místě.

Krok 4

Pro vytvoření potahu změřte šířku čela postele, opět až k vnějším okrajům každého sloupku. K tomuto rozměru připočtěte 2 palce, abyste mohli počítat s bočními švy o šířce 1/2 palce a místem pro vatelín. Délku změřte od horní části napínací tyče ke spodní části čela postele. K tomuto rozměru připočtěte 2 palce na horní šev a lemy. Podle těchto rozměrů si ustřihněte dva kusy látky.

Krok 5

Přiložte pravé strany kusů látky k sobě; připněte je podél horního okraje a obou bočních okrajů s použitím 1/2palcových přídavků na šev. Přiložte přišpendlený potah na čelo postele a napínací tyč a zkontrolujte, zda sedí. V případě potřeby jej upravte. Sešijte podél těchto tří okrajů.

Krok 6

Podél spodní části předního a zadního dílu ušijte dvojitý 1/2palcový lem. Otočte je pravou stranou ven. Potah přiložte na čelo postele a vatelín.

Další projekty čelních desek

Nejlepší projekty čelní desky

Čalouněné čelo Jak na to

DIY dřevěné čelo

DIY projekty pro vaši ložnici