Pokoje

Nejlepší průvodce nákupem polštářů pro váš nejlepší spánek

Pokoje

Najděte si nejlepší polštáře podle svého stylu spaní a osobních preferencí.

Klíčem k dobrému spánku je správný polštář. Ať už dáváte přednost tvrdému nebo měkkému, polštáře poskytují pohodlné místo k odpočinku a podpírají hlavu a krk po celou noc. Na trhu je však tolik možností polštářů, že může být obtížné zjistit, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Polštáře se liší stupněm tvrdosti, materiálem výplně, prodyšností, velikostí a dalšími vlastnostmi a výběr nejvhodnějšího polštáře závisí na vašem stylu spánku a nastavení postele. V našem průvodci nákupem níže se dozvíte více o různých typech dostupných polštářů a o tom, jak si vybrat polštář, který vám pomůže spát klidně a pohodlně celou noc.

Nejlepší polštáře pro různé polohy při spánku

Jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru polštáře je poloha při spánku. Cílem je udržet hlavu a krk během spánku v rovné poloze, takže opírání hlavy o polštář by nemělo způsobovat její naklánění nahoru nebo dolů. Pokud spíte na boku, vyberte si vysoký a pevný polštář. Lidé spící na zádech budou potřebovat o něco nižší polštář a lidé spící na břiše by měli jít ještě níže.

Dalším faktorem, který je třeba při nákupu polštářů zohlednit, je tvrdost matrace. Pokud máte měkčí matraci, která umožňuje vašemu tělu více se propadnout, tenčí polštář vám pomůže udržet krk v rovině. Tvrdší matrace může vyžadovat plnější polštář.

Typy materiálů polštářů

Polštáře mohou být plněny různými výplňovými materiály, od pevných až po nadýchané. Zde se dozvíte, co můžete očekávat od některých nejoblíbenějších typů polštářů.

Péřové polštáře

Tyto polštáře jsou vyrobeny z husího nebo kachního peří a poskytují měkký, nadýchaný polštář, který lze snadno přetvořit. Jsou obvykle dražší a mají delší životnost než jiné polštáře, ale mají tendenci se časem zploštit. Většinu péřových polštářů lze prát v pračce, ale k domácímu praní budete potřebovat velkou pračku s předním plněním.

Alternativní péřové polštáře

Tyto polštáře, které jsou syntetickou náhražkou pravého prachového peří, jsou obvykle levnější, ale mají podobný pocit plyše. Polštáře z alternativního prachového peří také obvykle zadržují méně tepla než běžné prachové peří, takže jsou vhodnou volbou pro osoby s horkým spánkem.

Adblock
detector