Nápady na zdobení

Jak vyzdobit svůj obývací pokoj, podle odborníka

Ať už rozšiřujete svůj prostor pro novou sezónu nebo se chystáte úplně změnit, pokud jde o vyzdobení vašeho obývacího pokoje, může být těžké vědět, kde začít.

Abychom vám poskytli inspiraci v obývacím pokoji a pomohli vám naplánovat bezproblémové vymalování, mluvili jsme s návrhářkou interiérů Roxi Zeeman .

Roxi se s námi podělila o své nejlepší tipy na zdobení obývacího pokoje, odkud začít, až po překvapivý poslední bod, který je třeba zvážit.

Rozhodněte se o rozpočtu

Než uděláte cokoli jiného, ​​Roxi řekla, že identifikace realistického rozpočtu je tak důležitá, aby vás soustředila, jakmile začnete nakupovat.

„Nemusí to být do posledního centu a pravděpodobně se to časem změní, ale jako výchozí bod to rozhodně potřebujete,“ řekl Roxi.

„Přemýšlej o tom, kde budeš nakupovat, ať už je to The Conran Shop , Ikea nebo někde mezi tím.“

Vytvořte půdorys

Nikdo nechce koupit svou vysněnou pohovku, jen aby zjistil, že se ve skutečnosti nehodí do prostoru. Proto je mapování půdorysu klíčové a rozhodování o vašem uspořádání nábytku před nákupem čehokoli.

„Bude vás soustředit při získávání vašich nábytkových předmětů, protože jakmile začnete nakupovat, bude vás tolik rušit.“

Roxi dodal: „Váš půdorys vás vždy přivede zpět ke konečnému cíli, pomůže vám udržet vaši vizi a zajistí, že se budete držet rozměrů prostoru, který máte – což je vždy důležitější věc.“

Půdorys vám pomůže zmapovat, kam se váš velký nábytek dostane, a také vám pomůže zjistit, co chybí.

„Jakmile vytvoříte půdorys, ztratíte pocit ohromení, protože ve skutečnosti chcete až pět velkých předmětů, pak chcete zjistit, jaký prostor máte pro své nástěnné umění . Uvidíte, jestli nějaké potřebujete rostliny, aby zaplnily všechny rohy – takže půdorys je vždy dobrým výchozím bodem. “

Nakupujte naše oblíbené online obchody s rostlinami

Jaký je účel místnosti?

Chcete, aby byl prostor hlavní zábavní místností? Chcete, aby to pro vás a vaši rodinu bylo útulné místo, kde byste se mohli túlit a dívat se na televizi? Možná chcete začlenit obojí?

Ať už si vyberete cokoli, Roxi uvedla, že identifikace hlavních činností místnosti je klíčem k procesu návrhu.

„Pokud se zamyslíte nad tím, jak bude místnost využívána, zajistěte, aby byl prostor také funkční a praktický. Vždy přemýšlejte o tom, jak budete v tomto prostoru žít po další roky,“ řekla Roxi.

Nakupujte svůj domov

Svůj pokoj můžete osvěžit, aniž byste kupovali cokoli nového, tím, že uvidíte, co už doma máte. Nakupování toho, co máte doma, vám nejen ušetří peníze, ale zajistí, že využijete to, co již máte, a vyhnete se zbytečným nákupům.

„Vždy doporučuji nakupovat z vašeho domova,“ řekla Roxi a dodala: „Často existuje kus nábytku, umělecká díla na zeď nebo jiné dekorační předměty, které se nepoužívají také v jiných místnostech, které by nyní mohly být znovu použity nebo znovu použity v této nové design. „

Vyberte inspirační desku

Ať už stahujete obrázky z časopisu nebo používáte Pinterest jako zdroj inspirace, sloučení sbírky obrázků domů nebo věcí, které se vám líbí, vám pomůže navrhnout místnost, kterou máte rádi.

„Věnujte pozornost a nasbírejte co nejvíce inspiračních obrázků.“ Můžete si snadno vyrobit vlastní inspirační desky doma, což vám pomůže vizualizovat všechny barvy, textury a tvary na jednom místě, “uvedla Roxi.

Dodala: „Rovněž vždy vyzývám klienty, aby si vzpomněli na místa, do zemí, do kterých cestovali, do hotelů, ve kterých pobývali, do restaurací, které navštívili. To bude sloužit jako inspirace, která vyvolá emoce a přinese tyto vzpomínky zpět do vašeho domova.

„Instagram je skupina znalostí na dosah ruky. Existují neuvěřitelní návrháři interiérů, kteří denně sdílejí nápady, tipy a inspiraci. Mezi mé oblíbené patří Rebecca Wakefield ze Studio Fortnum a Amber Interiors. “

Nejprve udělejte velká rozhodnutí

Pokud jde o investiční položky, Roxi doporučuje učinit tato rozhodnutí jako první. Ať už se tedy rozhodnete začlenit do místnosti krb nebo si koupíte novou sedací soupravu, proveďte nejprve své investiční nákupy.

„Jakmile uděláte velká rozhodnutí, můžete se opravdu pobavit vrstvením dekorativních předmětů a světel do prostoru,“ řekla Roxi.

Nejlepší tip Roxi : „V obývacím pokoji rád zabuduji světla spíše do úrovně očí než na strop, ať už pomocí osvětlení na zeď, stolních lamp nebo podlahových lamp.“

Přemýšlejte o barvě barvy jako poslední

Pokud jste si vždy mysleli, že výběr barvy barvy pro pokoj byl prvním krokem, zamyslete se znovu. Roxi řekl, že by to měl být poslední krok v procesu plánování designu, který bude následovat poté, co přibijete všechny ostatní prvky.

„Jakmile se rozhodnete pro svůj nábytek, koberec, našli jste dokonce polštáře, vrhací a umělecké dílo, které chcete použít, pak můžete začít přemýšlet o barvě a barvě stěn,“ řekla Roxi.

„Je zřejmé, že si namaluj své stěny před dodáním jakéhokoli nového nábytku, ale přemýšlej o barvě svých stěn poté, co jsi připnul ostatní prvky.“

Nakupujte v našich oblíbených online obchodech s barvami

Roxi v tomto bodě uvedla, že je také důležité vzít v úvahu barvu dřeva ve vašem pokoji, včetně soklových lišt, dveří, zárubní a stropů.

„Rád používám kontrastní barvu, takže to bude úplně jiná, nebo stačí použít bílou barvu nebo namalovat dřevo stejnou barvou jako stěny.“ Všechny tři tyto metody vám poskytnou úplně odlišný vzhled, je to jednoduchá věc, ale může to udělat takový rozdíl. “

Adblock
detector