Nápady na zdobení a design kuchyně

Navrhování kuchyňských ostrovů a poloostrovů

Jedním z hlavních lákadel ostrovů a poloostrovů je jejich všestrannost: Můžete je použít k přípravě jídla, pak je vyčistit a vytvořit z nich občerstvení pro neformální stolování. Jako rozdělovač místností se kuchyňský ostrůvek nebo poloostrov stane samoobslužným bufetem pro večírek. Jsou také oblíbeným místem pro varnou desku a druhý dřez.

V kuchyních ve tvaru písmene U a L se dobře osvědčuje ostrůvek, který zkracuje vzdálenost mezi pracovními centry a usměrňuje provoz mimo pracovní jádro. Neinstalujte ostrůvek do kuchyně, kde jsou pracovní místa na protilehlých stěnách. Na všech stranách ostrůvku ponechte alespoň 42 palců prostoru pro chůzi.

Na rozdíl od volně stojícího ostrůvku má kuchyňský poloostrov jeden krátký konec připojený v pravém úhlu ke stěně nebo ke skříňkám. Poloostrov je stejně univerzální jako ostrůvek, ale nevyžaduje tolik podlahové plochy.

Tipy pro návrh kuchyně

  • Ostrov nebo poloostrov s několika pracovními místy je ideální pro dva a více kuchařů.
  • Přemístění dřezu na ostrůvek nebo poloostrov není tak složité ani nákladné, pokud máte sklep s přístupnou instalací.
  • Ve velkých kuchyních jsou ostrůvky ideálním místem pro pracovní desky určené pro konkrétní úkoly, například řeznický blok na krájení nebo mramor na válení těsta.
  • Přemýšlejte dvakrát, než na ostrůvek nebo poloostrov nainstalujete elektrickou zásuvku. Děti mohou příliš snadno zatáhnout za kabely a strhnout na ně malý spotřebič, například mixér nebo horkou pánev. Pokud takovou zásuvku musíte mít, umístěte ji mimo dopravní proud a při používání spotřebiče do ní zapojeného na ni dohlížejte.

Vytvořte si chytrý DIY ostrov