Nápady na zdobení a design koupelny

Typy koupelnových faucetů

Většina toaletních baterií se montuje na umyvadlo nebo za něj na pult. Ujistěte se, že vybraná baterie má správnou velikost a design, který se hodí k vašemu umyvadlu. Mnohá umyvadla se dodávají s otvory vyvrtanými do okrajů, do kterých lze umístit standardní baterie. Tři základní typy baterií – jednopáková, středová a rozkládací – jsou určeny pro předvrtané otvory. Další stále oblíbenější styly, jako jsou nástěnné a můstkové baterie, vyžadují instalaci speciálního vodovodního potrubí.

Typy toaletních baterií

Most

Mostové baterie, které kombinují staromódní styl s moderní technologií, připomínají dobu, kdy byly instalatérské práce jednodušší – bez problémů s netěsnícími podložkami. Podomítkové dřezy nabízejí svobodu experimentovat s můstkovými bateriemi, které se obvykle montují na desku a usnadňují čištění dřezu a desky kolem baterie.

Středová sada

Tyto baterie mají výtok a rukojeť (rukojeti) v jednom celku a obvykle mají dvouručičkové ovládání. Většina z nich je určena k montáži na desku dřezu nebo desku pomocí tří předvrtaných otvorů, přičemž vnější otvory jsou od sebe vzdáleny 4 palce. Některé však mají jednopólové provedení, které vyžaduje pouze jeden otvor.

Jednorázová rukojeť

Tyto baterie mají jeden výtok a jednu rukojeť, která ovládá průtok teplé i studené vody. Montují se na umyvadlovou desku nebo desku pomocí jednoho předvrtaného otvoru a jsou jednodušší na klouby než dvouručkové baterie. Nové modely se senzorovým ovládáním umožňují spustit a zastavit průtok vody a nastavit teplotu, aniž byste se museli baterie dotknout.

Spread-fit

Tyto baterie mají přípojku skrytou pod umyvadlovou deskou a mají samostatnou výpusť a rukojeti. Hodí se do otvorů vzdálených od sebe 4-10 palců a lze je namontovat v nestandardních konfiguracích, například umístit výtok do zadního rohu a rukojeti na jednu stranu, což je praktické pro těsné instalace.

Montáž na stěnu

Tento typ baterie se připevňuje na stěnu namísto dřezu nebo pultu. Při výběru nástěnné baterie se ujistěte, že se hodí k vašemu dřezu, a dodržujte pokyny výrobce ohledně správné výšky a umístění, abyste minimalizovali rozstřikování vody. Obvykle se doporučuje, aby byl proud vody umístěn těsně za odtokem dřezu.

Více pro vás

Moderní koupelnová umyvadla a baterie

Získejte náš týdenní zpravodaj Nápady do kuchyně a koupelny

jak vyměnit vodovodní baterii