Nápady na domácí vylepšení

Jaká je nejlepší volba podlahy pro rodinnou oblast

Skvělá otázka.  Jsem ráda, že při zvažování nové podlahy do kuchyně a snídaňové místnosti myslíte na celou rodinu (na ty dvounohé i čtyřnohé!). Po chvíli pátrání jsem narazil na stránky luxuryhousingtrends.com, které nabízejí několik chytrých bodů o možnostech podlah v kuchyni. Doufám, že vám moje verze Cliffs Notes pomůže!

DŘEVĚNÁ PODLAHA: Možná je pod nohama úžasná, ale už jste někdy viděli psa, který vběhl do místnosti s dřevěnou podlahou? Všechno to klouzání nemůže být pohodlné a ani drápky na ní nemohou být dobré. Tvrdé dřevo a další podobné povrchy si raději schovejte na den, kdy váš domov nebude čelit opotřebení, které s sebou přinášejí tři děti a pes. Pokud jste však ochotni riskovat, ujistěte se, že je chráněn tvrdou uretanovou povrchovou úpravou. Většina prken se dodává s předfinální úpravou a vydrží i drápky, ale podlaha bude vyžadovat častější údržbu a obnovu dříve, než kdyby váš dům byl bez domácích mazlíčků a dětí.

KERAMICKÝ KÁMEN/DLAŽBA: Glazované dlaždice jsou prakticky odolné vůči poškrábání drápky a případnému poškození rozlitím nebo jinou nehodou způsobenou domácím mazlíčkem a snadno se čistí, takže je snadné udržovat jejich vzhled rok co rok.  Nevýhoda? Pro Fida nejsou pohodlné na ležení. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, pořiďte mu měkký pelíšek, aby měl pohodlí. LAMINÁT: Možná dobře odolává poškrábání, ale pro naše chlupaté přátele je to velmi tvrdý povrch. Pokud se rozhodnete pro laminát, zvažte stejně jako u tvrdého dřeva položení nějakých koberečků pro větší teplo a trakci. Tyto materiály dobře odolávají poškrábání, ale pro naše drápkaté přátele jsou velmi tvrdé a kluzké.  Také nejsou příliš pohodlné na odpočinek.  Pokud si pořídíte laminát, určitě byste měli investovat do nějakých koberečků, ale opravdu, faktor kluzkosti dělá z laminátu jednu z nejhorších možností pro lidi s domácími mazlíčky.

Ať už si vyberete jakýkoli typ podlahy, můžete minimalizovat problémy tím, že budete svému zvířeti stříhat nehty.  Podlahu také každý týden zametejte nebo vysávejte a okamžitě utřete všechny skvrny nebo rozlité tekutiny.  Chcete-li podlahu ještě více ochránit, vyberte misky na vodu se širokými podstavci nebo zvažte použití podložky pro domácí mazlíčky, abyste udrželi čistotu v jídelním prostoru.

Adblock
detector