Nápady na domácí vylepšení

Upevnění ocelových dveří

Obyčejným ocelovým dveřím snadno dodáte vzhled bohatého dřeva. Klíčem k této technice dekorativní úpravy je levný nástroj na rýhování dřeva a silná mořidla. Barvu můžete nanášet, i když jsou dveře na pantech, ale snazší je, když dveře vyjmete a položíte je na polstrované pilové koně.

Ohodnoťte své dovednosti

  • Vhodné pro začátečníky, i když zkušenosti s dekorativními nátěry jsou užitečné. Nejdříve si nacvičte techniku rýhování dřeva na natřeném kovovém nebo dřevěném povrchu.
  • Cena:

.

Připravte si výbavu

  • Minerální líh; mořidlo na dřevo; polyuretan
  • utěrky bez žmolků; maskovací páska; nástroj na rýhování dřeva (k dostání v železářství a domácích centrech); štětec

Ocelové dveře se obvykle dodávají v bílé, šedé nebo hnědé barvě. Pokud jsou vaše dveře barevné, naneste neutrální základní nátěr a nechte jej zaschnout. Odmaskujte sklo a odstraňte veškeré kování. Dveře otřete hadříkem navlhčeným minerálním lihem.

Postupujte podle těchto pokynů pro rýhování dřeva:

1. Na malou část dveří naneste tenkou rovnoměrnou vrstvu mořidla na dřevo pomocí hadříku, který nepouští vlákna. Postupně dokončete jednu část dveří, začněte vnitřními panely a pokračujte směrem ven. Na příčných úsecích vytvořte vodorovnou strukturu a na podélných úsecích svislou strukturu.

2. Táhněte nástroj na zrnění dolů po obarvené části a přitom vyvíjejte tlak ukazováčkem. Pohybujte se konstantní rychlostí. Při tažení nástroje směrem k sobě jím pomalu kývejte nahoru a dolů, abyste vytvořili různorodý vzor. Pokud uděláte chybu, stačí setřít více mořidla a zkusit to znovu. Občas nástroj na zrnění vyčistěte, aby se neucpával. V těsných rozích použijte suchý štětec nebo hadřík.

3. Po vytmelení všech částí nechte dveře 24 až 48 hodin schnout.

4. Naneste štětcem vrstvu polyuretanu. Na dveře vystavené delší dobu přímému slunečnímu záření použijte vnější polyuretan.