Nápady na domácí vylepšení

4 snadné způsoby, jak zavést inteligentní osvětlení do vašeho domova

Nápady na domácí vylepšení

Budoucnost osvětlení vypadá jasně. Pomocí chytrých světel si nyní můžete naplánovat buzení světlem, naprogramovat si rutinu pro uklidnění před spaním nebo na dálku vypínat a zapínat světla na cestách. Tato technologie také umožňuje ovládat jas a režim osvětlení v domácnosti na dálku prostřednictvím aplikace nebo hlasem. Při tolika možnostech výběru však může být těžké zjistit, kde začít. Přinášíme jednoduchý návod, jak začít používat chytré osvětlení, včetně odborných rad Americké asociace pro osvětlení. Než vyměníte základní žárovky za high-tech světla, přečtěte si naše tipy na nastavení chytrého osvětlení ve vaší domácnosti.

4 snadné způsoby, jak začít s inteligentním osvětlením

Pokud je pro vás nejmodernější automatizace celého domu mimo vaši komfortní zónu nebo rozpočet, nezoufejte. Stále existují malé možnosti, jak vyzkoušet technologii inteligentní domácnosti. Použijte tyto jednoduché kroky pro integraci inteligentního osvětlení do vaší domácnosti.

1. Výběr asistenta

Chytrá zařízení by měla usnadnit život. Nejjednodušší způsob, jak centralizovat operace chytré domácnosti, je použití digitálního asistenta, jako je Amazon Echo nebo Google Home. Tato hlasem aktivovaná zařízení lze naprogramovat tak, aby komunikovala s celou řadou ovládacích prvků chytrého osvětlení, včetně stmívání, rozjasňování, zapínání a vypínání světel.

2. Začněte s chytrými žárovkami

Výměna žárovky je nejjednodušší způsob, jak se seznámit s možnostmi chytré domácnosti. Do stávajícího svítidla zašroubujte chytrou žárovku, například Philips Dimmable Connected Bulb, 11,97 USD u The Home Depot, připojte ji k síti Wi-Fi a začněte experimentovat s ovládáním světla pomocí aplikace. Pak se můžete rozhodnout, zda vám funkce, jako je nastavení jasu bez stmívače, stojí za další investici.

3. Přechod na inteligentní vypínače

Chcete-li mít chytřejší celou domácnost, zvažte chytré zásuvky nebo vypínače, jako je například chytrý vypínač Kasa Smart Light Switch, 22,49 USD na Amazonu. Po instalaci inteligentního přepínače můžete dálkově ovládat svítidla, a to i ta se základními žárovkami. Až si vyzkoušíte, jak mohou chytré přepínače fungovat pro váš životní styl, zvažte instalaci chytrých svítidel, která mají tuto technologii zabudovanou a lze je ovládat hlasem nebo aplikací.

4. Buďte kreativní s inteligentním ovládáním osvětlení

Možnosti jsou téměř neomezené, pokud koordinujete chytrá světla s dalšími chytrými zařízeními pomocí bezplatných webových služeb. Zapněte světlo na verandě, když někdo zazvoní na váš chytrý zvonek, rozsviťte červené světlo, když termostat detekuje oxid uhelnatý, nebo rozsviťte světlo v ložnici, když váš fitness tracker signalizuje, že jste vzhůru. Automatizace domácnosti nabízí tolik možností, jak si usnadnit život, pokud jste ochotni prozkoumat její možnosti.

Když začnete v malém, je chytré osvětlení hračka. Vyzkoušejte tuto technologii u sebe doma a vytvořte si automatické osvětlení, které vám bude vyhovovat.

Adblock
detector