Nápady na domácí vylepšení

Jak zavěsit venkovní světelné řetězy na terasu nebo palubu

Se správným venkovním osvětlením můžete trávit více času na terase nebo palubě. Provázková světla vrhají měkkou, útulnou záři, která může teplé noci strávené venku ještě více zpříjemnit. Použijte náš návod krok za krokem k zavěšení venkovních řetězových světel na zastřešenou terasu nebo palubu. Díky této snadné metodě zůstanou provázková světla stabilní po celý rok, takže se nemusíte obávat plastových háčků a jiných dočasných řešení, která po sezóně nevydrží. K připevnění světel používáme šroubovací oka a karabiny, takže je stejně snadné je postavit jako sundat. V závislosti na velikosti vaší paluby nebo terasy můžete očekávat, že na tomto venkovním projektu strávíte asi hodinu.

Jak zavěsit venkovní osvětlení

Postupujte krok za krokem podle našich pokynů pro montáž světelných řetězů na palubu, verandu nebo terasu.

Co potřebujete

  • Svítidla a žárovky
  • Štafle
  • Tužka
  • Vrtačka
  • Dřevěný vrták o něco menší než vaše šroubovací oka
  • Šroubovací oka
  • Mini kovové karabiny
  • Venkovní prodlužovací kabel
  • Časovač zásuvky, je-li třeba

.

Krok 1: Výběr kotevních bodů

Rozložte po obvodu terasy světelné řetězy. Představte si, kde chcete, aby jednotlivé prameny visely, a upravte světla tak, aby byla v požadované poloze. Ujistěte se, že je zástrčka v blízkosti elektrické zásuvky, nebo použijte venkovní prodlužovací kabel, abyste prodloužili dosah. Pomocí žebříku a tužky vyznačte hrubé umístění každého světla na dřevěném převisu vaší paluby.

Krok 2: Instalace šroubovacích ok

Na vyznačených místech předvrtejte otvory do dřevěných konstrukčních podpěr. Do každého otvoru zašroubujte oko šroubu.

Tip redakce: Podle toho, jak chcete venkovní řetězová světla zavěsit, určíte, kolik otvorů je třeba vyvrtat a kolik šroubovacích ok nainstalovat. Pokud chcete, aby se světla napnula kolem paluby, nainstalujte ke každému světlu šroubovací oko. Pokud chcete, aby se světla houpala, instalujte oka pro každé druhé nebo každé třetí světlo.

Krok 3: Připevněte řetězová světla pomocí karabin

Pomocí miniaturních kovových karabinek připevněte světla k šroubovacím okům. Jednoduše provlékněte karabinku otvorem v horní části každého světla a poté ji provlékněte okem šroubu. Tato instalace usnadňuje instalaci a demontáž nebo přenastavení světel podle potřeby.

Krok 4: Instalace žárovek

Do objímky každého světla vložte jednu žárovku. Otočte, dokud žárovka nebude pevně připevněna.

Tip redakce: Na naší palubě jsme použili žárovky typu Edison, ale můžete použít libovolné žárovky. Mějte na paměti, že LED žárovky mohou pomoci ušetřit energii, pokud plánujete světla používat často během roku.

Krok 5: Připojení řetězových světel k napájení

Připojte zásuvku na světelném řetězu k prodlužovacímu kabelu. Připojte šňůru ke zdroji napájení a zapojte ji. Připevněte šňůru ke zdi nebo sloupku pomocí příchytek na šňůru. V případě potřeby nainstalujte časovač zásuvky, aby se světla automaticky zapínala a vypínala.