Nápady na domácí vylepšení

Jak si vybrat regálové materiály

Do svých projektů vkládáte spoustu řemeslné práce a času, proto chcete používat ty správné materiály pro danou práci. Stejně jako u nářadí se vždy snažte zakoupit co nejkvalitnější materiál a hardware, který vám rozpočet dovolí, podle zamýšleného použití vašeho projektu. Neplýtvejte například penězi na nákup kvalitního tvrdého dřeva, jako je třešeň, pro užitkovou knihovnu ve sklepě nebo dílně. Poradíme vám, jak vybírat mezi různými materiály, hardwarem a dalšími prvky.

Výběr řeziva pro vestavbu

Různé projekty vyžadují různé řezivo. Pomůžeme vám vybrat správné řezivo pro vaši vestavbu. Dozvíte se, jaké jsou rozdíly mezi tvrdým a měkkým dřevem, kdy a kde jednotlivé druhy použít a jak je vybírat. Dozvíte se o zvláštních vlastnostech překližky, o mnoha druzích a typech, ve kterých se vyrábí, a o tom, jak vybrat překližku pro projekty vestavby. Dozvíte se také, jak popsat a porovnat další kompozitní deskové výrobky, jako jsou desky s orientovanými vlákny, dřevotřískové a dřevovláknité desky. A najdete tipy, jak nejlépe používat jednotlivé typy materiálů.

Poznání bezzávitových rozpětí

Police je tak dobrá, jak je pevná. Než začnete stavět, je důležité vědět, co plánujete na polici ukládat, kolik to váží, a tedy jak silnou polici potřebujete postavit. Provedeme vás běžnými limity průhybu polic a doporučíme vám další způsoby, jak zvýšit jejich pevnost.

Možnosti hardwaru pro vaši vestavbu

Procházka uličkami s železářským zbožím ve velkém centru pro domácnost může být ohromující. Provedeme vás různými typy spojovacího materiálu a ukážeme vám, jak vybrat ten správný. A spojovací materiál je jen jednou z kategorií železářského zboží. Neméně matoucí je množství pantů, konzolí na police a dalších výrobků, které vám pomohou sestavit dřevo do funkčních kusů skříňového nábytku a polic. I ty se naučíte rozpoznávat.

Dokončení projektu

Nakonec se dozvíte, jaké materiály odborníci používají jako dokončovací prvky knihoven a polic. Olepování hran je snadno použitelný výrobek, díky kterému například levná překližka vypadá jako drahá masivní deska. Další nápad: Použijte lišty, abyste jednoduchým skříňkám dodali povrchovou úpravu a šmrnc, které z nich udělají zdroj pýchy i praktické funkčnosti. Mnoho řešení pro výrobu skříní a nábytku je zcela jednoduchých. V této části najdete know-how, jak dosáhnout výsledků, které budete s hrdostí prezentovat ve svém domově.