Nápady na domácí vylepšení

Ekologické tipy na design koupelny

Všichni chceme, aby se tato planeta stala lepším místem pro naše rodiny. Naštěstí můžete začít přímo u sebe doma při příští úpravě koupelny. Na trh se dostávají nové ekologické výrobky, protože začínáme myslet nejen na vzhled naší koupelny. Umyvadla, baterie a povrchové materiály se modernizují tak, aby byly šetrnější k naší planetě, a myslíme si, že vypadají i docela stylově. Níže se podívejte, jaké změny můžete provést ve své koupelně. Země vám poděkuje při každém sprchování, splachování nebo gruntování.

Vodovodní baterie a armatury

Úspora vody je nejdůležitější strategií šetrnou k životnímu prostředí v koupelně a můžete ji krásně zajistit pomocí nových baterií a armatur od společností, jako jsou Kohler a Toto. Podívejte se na moderní i tradiční styly a povrchové úpravy sprchových hlavic, toalet a záchodových baterií s nízkým průtokem. Zvažte také stanovení pravidel pro spotřebu vody ve vaší rodině. Ujistěte se, že děti při čištění zubů vypínají vodu, a stanovte časový limit pro sprchování. Určitě vás také potěší, když se vám sníží účet za vodu.

Umyvadla a toaletní stolky

Široká škála dekorativních umyvadel, která jsou dnes k dispozici, vás překvapí, pokud jste v nedávné době neprováděli přestavbu. Nádobová umyvadla z keramiky a skla se často montují na horní část toaletního stolku, ale můžete se setkat i s těmito stylovými umyvadly zapuštěnými do toaletního stolku. Poohlédněte se po dřevěných umyvadlech s certifikátem Forest Stewardship Council, nebo ještě lépe, předělejte si starožitné. Byli byste překvapeni, jak snadné je proměnit starou komodu nebo konzolový stolek v koupelnovou toaletku.

Stěny a podlaha

Nevíte, kde začít? Přejděte od podlah nahoru! Dlažba z recyklovaného materiálu je ekologická a stále dostupnější. Teraco je opět v kurzu a jedná se o kompozitní materiál vyrobený z malých odštěpků mramoru, křemene a dalších. Přírodní kámen a mramor jsou také dobrou volbou, i když dražší. Stejně jako v kuchyni má přírodní linoleum ekologické výhody a je trvanlivé a odolné vůči vodě. Nová podlaha může změnit celý vzhled koupelny, takže je to skvělé místo pro inspiraci k přestavbě domácnosti.