Nápady na domácí vylepšení

Snadno ekologizujte: 7 jednoduchých přepínačů produktů ke snížení plastového odpadu

To se nedá obejít: Plasty jsou problém, protože každý rok skončí v oceánech miliony tun. Ačkoli jsou v poslední době v centru pozornosti brčka, na vině jsou i další jednorázové plasty (například příbory, zubní kartáčky, plastové sáčky a obaly na potraviny). Jednorázové plasty patří mezi nejhorší pachatele, protože mají z definice krátkou životnost. Naštěstí pro vás i pro planetu může být omezení plastů snadnou a levnou změnou. Vyměňte každodenní balenou vodu za opakovaně použitelnou láhev (líbí se nám všechny pěkné izolované nerezové varianty). Odmítněte plastové tašky v obchodě s potravinami a zkuste opakovaně použitelnou tašku. Takové jednoduché změny mohou mít velký dopad na váš plastový odpad. Toto jsou naše oblíbené ekologické výrobky (všechny jsou k dispozici na Amazonu), které můžete znovu použít, recyklovat a kompostovat.

Nejlepší opakovaně použitelná láhev na vodu: Nerezová láhev na vodu Swell

Jednorázové lahve na vodu jsou hlavním viníkem znečištění plastem. Investujte do skleněné nebo kovové láhve na vodu pro opakované použití a naplňte ji raději u umyvadla. Řada elegantních izolovaných lahví S’well se dodává v roztomilých vzorech, jako je mramor, dřevo a holografická metalíza, takže můžete být trendy a zároveň šetrní k přírodě. Trojitá stěna z nerezové oceli navíc udrží vaše studené nápoje vychlazené až 24 hodin.

Koupit: S’well Vakuově izolovaná láhev na vodu z nerezové oceli, 17 oz, černý mramor, 29 USD

Nové prostěradlo do sušičky: Vlněné kuličky do sušičky pro opakované použití

Všechna ta vyhozená prostěradla do sušičky se prodražují a zvyšují množství odpadu. Navíc jsou mnohé z nich přesycené dráždivými vůněmi a chemikáliemi, které mohou být pro vaši pokožku nepříznivé. Vyzkoušejte opakovaně použitelné vlněné míčky do sušičky, které načechrají vaše oblečení. Neobsahují barviva a vydrží na více než 1 000 praní.

Koupit: Vlněné kuličky do sušičky SnugPad velikosti XL, 11,99 USD

Nejlepší brčka pro opakované použití: brčka z nerezové oceli pro opakované použití

Pokud milujete ledové nápoje (a kdo ne?), je pravděpodobné, že používáte hodně brček. V závislosti na vašich preferencích můžete najít opakovaně použitelná brčka, která lze mýt v myčce, z nerezové oceli, silikonu nebo skla. Pokud nemáte rádi studený kov, silikonové špičky vám je mohou zpříjemnit. Většina sad se dodává s rovnými a zahnutými verzemi a čisticími kartáčky, které usnadňují jejich mytí. Mějte jednu v tašce, abyste ji měli vždy po ruce!

Koupit: 9 ks brček z nerezové oceli s čisticím kartáčkem, 7,99 USD

Naše oblíbené ekologické jednorázové pleny: Plenky Pampers Pure Protection

Pokud máte děti v plenkách, vyberte si bavlněné plenky bez barviv. Jsou šetrnější k životnímu prostředí a jemnější k citlivé dětské pokožce. Společnost Pampers vyrobila svou kolekci Pure Protection s využitím obnovitelné elektrické energie, buničiny bez chlóru a recyklovatelných obalů.

Koupit: Pampers Pure Protection Jednorázové dětské pleny, 9,99 dolarů.

Nejlepší kompostovatelné nádobí: Sada kompostovatelného nádobí Repurpose

Jídlo s sebou je skvělé, ale balení plastového nádobí, které vám dají? To už tak skvělé není. Pro obědy v kanceláři nebo rodinné oslavy, kde stále chcete jednorázové předměty, nabízí Repurpose Compostables řadu piknikového nádobí na rostlinné bázi, které můžete kompostovat. Nabízejí hrnky, vidličky, talíře a dokonce i misky, takže můžete uspořádat potluck pro planetu.

Koupit: Repurpose 100% kompostovatelné jednorázové nádobí na rostlinné bázi, 3,49 USD

Nejlepší plnitelná zubní nit: Skleněná zubní tkanička od Lucky Teeth

Velká část vaší ústní hygieny zahrnuje malé kousky plastu, na které možná ani nepomyslíte. Samozřejmě byste měli používat zubní nit, ale nemusíte neustále vyhazovat otravné plastové nádobky na zubní nit. Vyzkoušejte plnitelnou nit, která je dodávána v malé skleněné nádobce, kterou můžete znovu a znovu plnit nití. Doporučujeme biologicky odbouratelnou hedvábnou nit potaženou voskem namísto tradiční nylonové nitě.

Koupit: Skleněná nádobka s esenciálními oleji z čajovníku a máty peprné, 8,99 dolarů.

Nejlepší sáčky na zeleninu: Sáčky na zeleninu Earthwise pro opakované použití

Pokud nemáte žádné opakovaně použitelné tašky na potraviny, je čas si nějaké pořídit! Uložte si je do auta nebo do kabelky, abyste je nezapomněli vzít s sebou do obchodu. Zlepšete své ekologické nakupování pomocí opakovaně použitelných síťových sáčků na ovoce a zeleninu. Protože jsou velmi lehké (méně než 1/3 unce), můžete v nich své produkty stále vážit.

Koupit: Earthwise Sáčky na zeleninu pro opakované použití, 13,97 USD