Nápady na domácí vylepšení

Sedm nejlepších venkovních záclon, které promění váš prostor v soukromou oázu

Zablokujte výhled a ostré sluneční světlo na své terase nebo terase pomocí této snadné modernizace.

Soukromí je klíčem k tomu, aby váš venkovní prostor působil jako relaxační útočiště, ale vestavěné zástěny a stínění mohou být drahé. Chcete-li snadno a levně zablokovat výhled na terasu nebo terasu, zvažte místo toho zavěšení venkovních závěsů.

Exteriérové závěsy jsou vyrobeny tak, aby odolávaly prudkému slunci, větru a dešti, a pomáhají uzavřít venkovní obytný prostor a zároveň poskytují úlevu před horkým letním počasím včetně škodlivého UV záření. „Jsou praktické, protože chrání před sluncem, snižují polední horko a poskytují soukromí v prostorách, kde se můžete cítit více vystaveni,“ říká Shannon Schomakerová, produktová manažerka společnosti Graber, která se zabývá úpravou oken.

Kromě praktických výhod jsou venkovní závěsy dekorativním prvkem, který může vaší zahradě dodat osobitost. Jsou k dispozici v různých stylech, barvách a vzorech, jen nezapomeňte vybrat materiál, který odpuzuje vodu. „Vždy vybírejte látku, která je speciálně určena pro venkovní použití, protože tradiční závěsová tkanina absorbuje vlhkost, takže je velmi těžká a náchylná k plísním,“ říká Schomaker. Nejlepší venkovní závěsy také nabízejí odolnost proti UV záření, což pomáhá zabránit vyblednutí barvy v průběhu času. Abyste zabránili opotřebení, hledejte možnosti vyrobené z odolné tkaniny se zesílenými záložkami nebo průchodkami.

Jak zavěsit venkovní záclony

Při rozhodování, kam zavěsit venkovní závěsy, se podívejte na stávající konstrukce na dvorku, jako je balkon, paluba, terasa nebo pergola, a určete nejlepší umístění. „Vezměte v úvahu obecný směr větru, okolní zeleň a hlavně místo, kde potřebujete blokovat slunce, abyste si svůj prostor co nejvíce užili,“ navrhuje Schomaker. Například zavěste venkovní závěsy přes západní stranu terasy, abyste si zpříjemnili slunečná odpoledne.