Nápady na domácí vylepšení

7 domácích rekonstrukcí, které podle odborníků na nemovitosti přidávají velkou hodnotu

Nápady na domácí vylepšení

Zvyšte hodnotu svého domu pomocí těchto nápadů na přestavbu, které se vám zaručeně vyplatí.

Ať už se chystáte stěhovat, nebo chcete svůj domov modernizovat, přestavba může být velkým podnikem, proto je důležité vědět, zda se vám vyplatí. Klíčové je vědět, jaké renovace přinesou za vynaložené peníze nejvyšší návratnost, abyste v okamžiku prodeje mohli požadovat vyšší cenu. V konečném důsledku budete chtít provést ty nejlepší domácí úpravy, které zvýší hodnotu vašeho domu. Než se rozhodnete pro projekt přestavby, zhodnoťte jeho náklady v porovnání s jeho hodnotou a rozhodněte se, zda renovace, kterou chcete provést, je důstojnou investicí vašeho času a peněz. Jaké renovace tedy nabízejí největší dopad na hodnotu domu? Šest odborníků na nemovitosti Better Homes & Gardens zvažuje, do jakých projektů se skutečně vyplatí pustit. Zde jsou nejlepší renovace domů pro další prodej, které zvýší hodnotu vašeho domu.

1. Vytvoření dodatku

Jak se rozrůstá vaše rodina, proč by se neměl rozrůstat i váš domov? Zvažte výstavbu přístavby, která by vašemu domu dodala velkou hodnotu a navíc zvětšila jeho rozlohu. Maximalizujte svou investici výběrem dokonalých materiálů a detailů, které zvýší hodnotu a charakter vašeho domu. „Jakékoli fyzické rozšíření – ať už jde o novou ložnici, rozšíření obývacího pokoje nebo jakýkoli jiný prostor, který si přejete – má obrovský dopad,“ říká Joe Rand, řídící partner a hlavní poradce společnosti Better Homes & Gardens Rand Realty. „Pokud můžete domu přidat plochu, vždy tím zvýšíte jeho hodnotu. Na velikosti záleží!“

2. Přestavba kuchyně

Kuchyně je centrem domácnosti, a proto je její funkčnost nejvyšší prioritou. Přestavba kuchyně může být vzrušující a uspokojující, zvláště když je navržena podle vašich potřeb a přání. Podle zprávy Národní asociace přestavbového průmyslu o dopadu přestavby na rok 2019 odhadují realitní kanceláře, že majitelé domů mohou získat zpět 52 % nákladů na modernizaci kuchyně, pokud svůj dům prodají.

„Aktualizace kuchyně novými spotřebiči a koupelny novými sanitárními zařízeními se může zdát triviální, ale je to nutnost,“ říká Brad Carlton, obchodní zástupce společnosti Better Homes & Gardens Real Estate Metro Brokers. „V současné době je v oblasti Atlanty trendem mnoho kuchyňských prvků, jako jsou chladničky na víno, zásuvkové mikrovlnné trouby a myčky nádobí, sporáky v komerčním stylu a skryté zásuvky.“

3. Rekonstrukce koupelny

Aktualizovaná koupelna je hlavním prodejním bodem každého domu. Při renovaci zařaďte elegantní povrchy, abyste vytvořili zářivý prostor, jehož úklid bude hračkou. Podle stejné zprávy Národní asociace renovačního průmyslu odhadují realitní kanceláře, že majitelé domů mohou získat zpět 57 % nákladů na renovaci koupelny, pokud prodají svůj domov.

„Pokud má dům pouze jednu koupelnu nebo maximálně jednu a půl koupelny, přidání sprchového koutu do poloviny koupelny nebo přidání poloviny koupelny do obývacího prostoru pro hosty okamžitě zvýší odhadovanou hodnotu domu,“ říká Jody Steinberg, realitní makléř, LaVista Hills Team, Better Homes & Gardens Real Estate Metro Brokers.