Kuchyňská barevná schémata

Kuchyňské barevné nápady

Chybí vaší kuchyni energie? Ztrácejí se všechny tvrdé, neutrální povrchy jeden v druhém? Ať už se rozhodnete vymalovat skříňky, zakomponovat do nich výrazné akcenty nebo položit dlažbu, naše nápady na pestré barvy do kuchyně zaručeně vdechnou vašemu domovu nový barevný život.

Barevné skříňky s cukrovinkami

Pokud se bojíte investovat do celé sady světlých skříněk, ponořte se do vody a natřete jen několik stávajících dřevěných skříněk. Akcentní barvy nátěrů do kuchyně dobře fungují na malém úseku horních skříněk na vlastní stěně, na ostrůvku nebo na nestálém kusu, jako je bufet. Pokud máte skříňky se skleněnými předními stěnami, můžete do nich vnést ještě menší barevný nádech jednoduchým vymalováním nebo vytapetováním vnitřních stran.

Barvy kuchyňských skříněk, které milujeme

Stěny, které ohromí

Vyzkoušejte některé z těchto nápadů na malování kuchyně. Pro maximální sytost dodejte stěnám celoplošnou barvu pomocí barvy nebo tapety. Pro ještě větší dramatičnost přeneste barvu kuchyňské stěny na strop. Pokud chcete dosáhnout velkého výsledku s nízkými náklady a bez větší námahy, přidejte barvu pouze na jednu stěnu s akcentem pomocí barvy, tapety nebo odnímatelných obtisků.

Naše nejoblíbenější barvy kuchyní

Splashy Style

Vytvořte si barevný středobod backsplash pomocí skleněných mozaikových obkladů, které budou zahrnovat všechny barvy kuchyně nebo budou tvořit jasný akcent k neutrálním barvám v místnosti. Pokud na obklady nemáte rozpočet, vymalujte tuto plochu jinou barvou než stěny. Tato bílo-šedá kuchyň získává přídavek krásných barev díky citrusově zeleným a modrým akcentům, včetně nádobí ve skříňkách se skleněnými stěnami.

Živý pohled

Pokud se chcete odprostit od neutrálních barev v kuchyni, zkuste v kuchyni nečekané drama a natřete okenní rámy výraznou barvou (totéž udělejte i s rámy dveří). Nebo se držte jednoduchosti a místo toho zavěste barevné okenní záclony.

Nápady na ošetření oken v kuchyni

Drama pod nohama

Pokud máte v kuchyni zastaralé dřevěné podlahy, vdechněte jim nový život natřením světlou barvou nebo je trochu zjemněte barevným lakem. Nechcete se podlah dotýkat? Přidejte do místnosti koberce a běhouny, které dodají barvu a měkkost.

Nejlepší barvy pro malování podlah v kuchyni

Zařte jasně

Na trhu je mnoho možností osvětlení, které obsahují pěkné barevné prvky. Závěsná svítidla z barevného foukaného skla nebo svítidla s dekorativními odstíny se skvěle hodí nad umyvadlo nebo ostrůvek.

Dokončovací úpravy

Pro ty, kteří se bojí závazků, jsou akcenty chytrým způsobem, jak vnést do interiéru barvu, aniž by to stálo peníze. K vyzkoušení barevných kombinací použijte umělecká díla, malé spotřebiče, nádobí, květiny, čalouněná křesla nebo ložní prádlo. Příslušenství se skvěle hodí pro malé barevné kuchyně. Jakmile zjistíte, co se vám líbí, můžete nápady rozšířit a přidat větší dávky barev. Nebo se držte přístupu méně je více a vyměňujte položky podle toho, jak se mění váš vkus nebo roční období.