Krása a styl

7 letních šatníků, které musí mít ochranu UPF

Není žádným tajemstvím, že používání oblíbeného opalovacího krému je chytrý způsob, jak ochránit pokožku před letním sluncem, ale existuje ještě jeden (méně zřejmý) způsob, jak ji ještě více ochránit. […]

UPF, neboli faktor ochrany před ultrafialovým zářením, je zabudován do látky, aby zabránil pronikání paprsků (protože ano, přes oblečení se můžete spálit). UPF měří množství UVA a UVB paprsků, které proniknou látkou. Hodnotu UPF určuje konstrukce, barva a materiál tkaniny (některé tkaniny jsou také ošetřeny barvivy pohlcujícími UV záření). Těsné vazby tmavých nebo výrazných barev poskytují lepší ochranu před sluncem, říká newyorská dermatoložka Patricia Wexlerová, M. D.

Oblečení s ochranným faktorem UPF je na trhu již několik let, ale jeho obliba roste – a to nejen mezi outdoorovými typy! Zde je sedm stylových letních módních doplňků, které vám v létě poskytnou dokonalou UPF ochranu.

Související položky

Klobouk se širokým okrajem

Široký okraj zakryje obličej a díky mačkavému tvaru je sbalitelný, ať už se chystáte do parku, na pláž nebo na bleší trh. Tento drátěný klobouk s nastavitelným okrajem je vyroben z látky, která blokuje 97,5 % UV záření, a dodává se v 10 módních barvách.

Koupit: Dámský klobouk Scrunchie (47 dolarů, Wallaroo Hat Company)

Jednodílné plavky

Oblek s ochranným faktorem UPF 50 znamená, že jsou chráněna místa, která se těžko chrání, což je důležité, pokud trávíte celý den na slunci. Tyto plavky s rukávy vás ochrání při surfování, plavání, raftování i vysedávání u bazénu. Díky potisku palem a avokáda se v něm určitě budete otáčet!

Koupit: Kelly jednodílné plavky s dlouhým rukávem (125 dolarů, Mott50)

Bandana

Šátek BloqUV si můžete uvázat kolem krku nebo nosit jako čelenku a chránit si tak vlasy a pokožku hlavy při pobytu na slunci. Je to ideální kousek pro dlouhé dny, kdy musíte stihnout všechny ty práce na zahradě a na dvoře.

Koupit: Unisex šátek (20 dolarů, BloqUV)

Sluneční brýle

Ochrana proti UV záření je lepší a cenově dostupnější než kdykoli předtím. Při nákupu nových slunečních brýlí se zaměřte na UV 400, které blokují 100 % UV záření. Tyto levné polarizační brýle od společnosti Peepers snižují oslnění a dodávají se v želvovinové a černé barvě.

Koupit: Sluneční brýle Catalina (25 dolarů, Peepers)

T-Shirt

Věděli jste, že průměrné tričko má ochranný faktor UPF pouze 5? Přejděte na Duluth Trading Co. Elbow Sleeve T s UPF 35+ a získáte tak lepší ochranu před sluncem při péči o zahradu.

Koupit: (18 dolarů, původně 25 dolarů, Duluth Trading Co.)

Zakrytí plavek

Pokud se chystáte na dovolenou do letoviska nebo na pláž, pravděpodobně budete mít na seznamu zavazadel krycí plavky. Plavky s UV ochranou od Lands‘ End se hodí k bazénu i do města. Skvěle se hodí k přehození přes plavky, když se vzdálíte od pláže nebo bazénu, abyste byli chráněni a v pohodlí.

Koupit: (od 49 dolarů, Lands‘ End)

Obal

Sluneční záření vás může poškodit, i když je dostatečně chladno na to, abyste si vzali lehkou bundu. Tato volná varianta se dodává ve čtyřech barvách a devíti velikostech od XXS do 3X. Má tkaninu odvádějící pot a lze ji prát v pračce a sušit v sušičce.

Koupit: (98 dolarů, Athleta): Pacifica Illume Relaxed Jacket (98 dolarů, Athleta)

Nákupem oblečení s UPF zaručíte, že děláte maximum pro ochranu své pokožky, a s tak módními a funkčními možnostmi, jako jsou tyto, proč byste to neudělali? Udělejte ten krok navíc a zařaďte do svého šatníku oblečení s UPF; vaše pokožka vám za to poděkuje!