Ulehčete si spálení sluncem s těmito odbornými tipy
Krása a styl

Ulehčete si spálení sluncem s těmito odbornými tipy

Navíc čeho se vyvarovat, aby nedošlo k dalšímu poškození.

Ačkoli je oficiální začátek léta pár týdnů, teploty stoupají a slunce vydrží déle, což znamená, že pravděpodobně strávíte více času venku, zvláště teď, když se omezení v celé zemi uvolňují. (I když právě zahrádkáte nebo lenošíte na zahradě.) Jelikož si užíváte krásné počasí, měli byste se krémem na opalování hojně a často, ale někdy se i ti nejopatrnější lidé mohou spálit. Pokud spadáte do nedávno spálené kategorie, můžete svou pokožku uklidnit několika způsoby. Tiffany Libby, M.D., dermatologka v Brown Dermatology v Providence, Rhode Island, odhaluje své nejlepší tipy, jak si ulevit od popálení, včetně doporučení produktů a jednoduchého léku na kutily. (Plus čeho se vyvarovat, aby nedošlo k dalšímu poškození.)

Jak zacházet se spálením

„Protože spálení sluncem je v zásadě popálením pokožky prvního stupně a má za následek poškození buněk, zarudnutí a otoky, doporučuji jako první tip častěji užívat chladné sprchy nebo koupele, které vám zmírní nepohodlí,“ říká Libby. „Ihned po koupeli naneste zvlhčovač, který hydratuje a utěsní vlhkost, aby chránil pokožku.“ Vyzkoušejte Curél Daily Healing Body Lotion (7 $, Walmart), které je bez vůně a hypoalergenní, takže je bezpečné pro citlivou pokožku. Navrhuje také lék na kutily, který zahrnuje namáčení žínku s odstředěným mlékem, zabalení kolem kostek ledu a aplikaci na spálení. „Proteiny v mléce pomáhají uklidnit pokožku,“ vysvětluje Libby.

Pokud potřebujete ještě větší úlevu, Libby říká, že ke snížení zánětu můžete použít krém s hydrokortizonem, který je k dispozici na prodej, jako je krém s hydrokortizonem ($ 7, Amazon). „Perorální léky jako aspirin (4 $, Walmart) nebo ibuprofen (4 $, Walmart) také pomohou zmírnit bolest, nepohodlí, zánět a otoky,“ říká Libby.

Co nedělat pro spálení sluncem

„Je zřejmé, že se chcete vyhnout zhoršení popálení tím, že se nebudete zdržovat na slunci a vystavíte svou pokožku více UV záření,“ říká Libby. Pokud potřebujete jít ven, nebo dokonce jen visíte ven, velkoryse naneste krém s SPF. Několik oblíbených Libby je Cetaphil DermaControl Oil Control Moisturizer SPF 30 ($ 19, Ulta) a Coola Full Spectrum 360 ° Mineral Sun Silk Moisturizer Organic Sunscreen SPF 30 ($ 42, Sephora). Libby varuje, aby nepoužíval spreje s lidokainem nebo benzokainem. „Ačkoli mohou být intuitivní k úlevě od bolesti a nepohodlí, mohou již tak citlivou a podrážděnou pokožku ještě více podráždit, což může vést k alergické reakci,“ říká.

Abyste zabránili dalšímu popálení, které může způsobit rakovinu kůže a předčasné stárnutí, vždy použijte SPF. „Používání opalovacích krémů je důležité každý den,“ říká Libby. „Jedním z největších mýtů je, že v zamračených dnech nemusíte nosit opalovací krém, a to je zcela špatné. UV paprsky stále pronikají do mraků [a] pronikají do skla, takže nejste úplně v bezpečí uvnitř. Vždy doporučuji jen stavět do své ranní rutiny, abyste byli každý den chráněni. “

Adblock
detector