Krása a styl

Vše, co potřebujete vědět o microbladingu, polopermanentní léčbě plnějších obočí

Už vás nebaví každý den vyplňovat obočí? Tato technika tetování by mohla být pro vás.

Stejně jako móda, jídlo, technologie, domácí dekorace a téměř vše ostatní na světě, i krása přichází a odchází z módy. A pokud jste na světě už pár desítek let, víte, že obočí už zažilo všechno. Dva oblouky chloupků na vaší tváři mohly být ultra tenké, super husté nebo spíše husté – a to vše bylo v té době trendy. Problémem letitého vytrhávání, depilace a navlékání je, že se to může podepsat na vašem krásném obočí. Tyto činnosti mohou poškodit vlasový folikul, a jakmile je jednou poškozen, pramen ne vždy doroste. Pro všechny, kteří to v minulosti s úpravou obočí přeháněli (jako já na střední škole), existuje několik věcí, které můžete udělat pro lepší obočí. Jednou z nejjednodušších a cenově nejdostupnějších možností je vyplnit je tužkou, například mou oblíbenou Anastasia Beverly Hills Brow Wiz (23 dolarů, Sephora). Jedná se však o dočasnou opravu, kterou budete muset provádět každý den. (Navíc je potřeba praxe, abyste dosáhli požadovaného vzhledu.) Chcete-li trvalejší řešení provedené profesionálem, zvažte microblading. Pokud jste o této metodě nikdy neslyšeli (nebo možná ano) a zajímá vás, zda je pro vás vhodná, zde najdete vše, co potřebujete vědět.

Co je microblading?

„Microblading je specializovaná technika, která se používá k tetování pigmentu do obočí,“ říká doktor Adam Mamelak, dermatolog z Austinu v Texasu. „Používá se při ní jedinečný nástroj složený z několika drobných čepelí, který do kůže vyrývá tetovací pigment. Drobné vrypy napodobují drobné chloupky a pigment splyne s přirozenými chloupky obočí, takže výsledkem je rovnoměrné a dokonale tvarované obočí po celou dobu působení pigmentu,“ vysvětluje.

Kolik stojí microblading?

Tato metoda je rozhodně dražší než tužka, kterou máte v kosmetické taštičce. „Cena microbladingu se liší, zejména podle lázní a zeměpisné polohy. Většina míst začíná na částce kolem 500 dolarů, ale může se vyšplhat i výše,“ říká Mamelak. Ačkoli je to vysoká cenovka, nesnažte se náklady snížit. „Vzhledem k tomu, že dochází k řezání kůže a je zde možnost zasažení krví, microblading by měla provádět renomovaná klinika nebo lázně, které používají sterilní techniku, minimalizují kontaminaci a nepoškozují přirozené vlasy,“ říká.

Jak dlouho trvá microblading?

Trvanlivost microbladingu závisí na produktu a typu vaší pleti. „V závislosti na použitém pigmentu mohou výsledky vydržet od 12 měsíců až do tří let, než pigment vybledne,“ vysvětluje Mamelak. Dodává však, že u lidí s mastnou pletí může pigment vyblednout rychleji. „Microblading lze po vyblednutí, což je obvykle každých 18 až 24 měsíců, upravit.“