Krása a styl

Jak vybrat správný toner obličeje pro váš typ pleti

Jedná se o součást našeho týdenního seriálu Testovací jízda, ve kterém náš tým odborníků na krásu odhaluje produkty a nástroje a zkoumá nové techniky na vlastní kůži.

Asi před měsícem mi došly vatové tampony, ale moje hra s tonerem stále pokračuje. Je to proto, že nová generace tonerů je spíše o tom, co dává, než o tom, co odstraňuje. „Tonikum už není pouze stahující, ale dodává aktivní látky, které mohou maximalizovat vaši rutinní péči,“ říká dermatoložka Alicia Barba, M. D., z Miami. Tento krok také připraví pleť na hydratační krém, který je účinnější, když se aplikuje na vlhkou pleť. Tady je pět možností (za přijatelné ceny) pro každý problém s pletí.

Související položky

Nejlepší tonikum na čištění pórů

Probudit se s nevysokou skvrnou? Použijte toto tonikum s obsahem AHA a BHA, které jemně odstraní nečistoty. Líbí se mi, že směs antibakteriálních olejů a exfoliantů usilovně pracuje na minimalizaci mých rozšířených pórů.

Koupit: Renée Rouleau Rapid Response Detox Toner (42 USD, Renée Rouleau)

Nejlepší tonikum pro rozjasnění a vyhlazení

Ošetření s kyselinou glykolovou vás může pěkně štípnout (a váš obličej), takže se vždy vracím k této cenově dostupné variantě s obsahem aloe. Dobře funguje na odlupování odumřelé kůže a moje pleť vypadá super zářivě i bez make-upu.

Koupit: (18 dolarů, Ulta)

Nejlepší tonikum pro zklidnění a vyhlazení

Červená, mrzutá pleť? Antioxidanty a aminokyseliny vyživují pokožku a pomáhají jí zotavit se z podráždění. Je bezpečný pro použití ráno i večer bez podráždění a je nezbytným produktem pro citlivou pleť.

Koupit: (31 dolarů, DermStore)

Nejlepší tonikum pro zvládání mastnoty

Toto jemné složení používá vilín, který redukuje mastnotu, a rozjasňující složky, které pomáhají vyrovnat jizvy po akné. Používejte jej večer po čištění pleti, abyste se zbavili veškerého make-upu a nečistot.

Koupit: (17 dolarů, Ulta): Urban Skin Rx Witch Hazel Brightening & pH Balancing Toner (17 dolarů, Ulta)

Nejlepší tonikum pro dodání vlhkosti

S tímto tonikem získáte dávku pleťové vláhy, která bude pro suchou pleť záchranou. (Zvláště v zimě.) Spojuje kyselinu hyaluronovou a hydratační rostlinný kolagen.

Koupit: Veganské hydratační mléčné tonikum Pacifica (16 dolarů, Target)