Krása a styl

5 mlh na obličej, aby byla vaše pokožka hydratovaná po celou zimu

Jedná se o součást našeho týdenního seriálu Testovací jízda, ve kterém náš tým odborníků na krásu odhaluje produkty a nástroje a zkoumá nové techniky na vlastní kůži.

Nyní je oficiálně zima a v nadcházejících týdnech můžeme počítat s dalšími chladnými dny. To znamená, že suchá pleť – zejména na obličeji – bude určitě následovat. Mám smíšenou pleť, což znamená, že se mi v létě mastí a v zimě vysušuje. Letos jsem chtěla najít rychlé řešení pro svou (dočasně) šupinatou pleť, aniž bych musela dělat velké změny ve své stávající péči o pleť. Odpověď: pleťové mlhy.

Podle Dr. Ife Rodneyho, vedoucího dermatologa v Eternal Dermatology v Columbii ve státě Maryland, jsou obličejové mlhy v podstatě sprejové formy produktů péče o pleť, jako jsou séra a krémy, které lze rychle a snadno aplikovat, aniž byste je museli vtírat nebo oplachovat. Pleťové mlhy dodávají pleti vitaminy a antioxidanty a také zklidňují záněty. „Hlavním cílem je hydratovat a uzamknout vlhkost na povrchu pokožky, další přínosy však závisí na konkrétní mlze, kterou si vyberete.“

Jak se tedy hodí do vaší běžné péče o pleť? Dr. Rodney říká, že je máte používat jako doplněk ke svým oblíbeným produktům, nikoli jako náhradu za produkty, které běžně používáte. „Po ranním peelingu a aplikaci séra, tonika a hydratace je naprosto v pořádku použít několik střiků vaší oblíbené mlhy,“ říká Dr. Rodney. „Někteří lidé nahrazují tonikum pleťovou mlhou, která pomáhá obnovit pevnost pleti a její PH rovnováhu. Ale v případě specifických problémů, jako je například pleť se sklonem k akné, je lepší nechat těžkou práci na krémech a sérech ve vašem režimu.“

Kromě toho, že je můžete používat po ranní péči o pleť, můžete je používat i během dne, když cítíte, že se vaše pleť vysušuje, nebo když ji chcete rychle osvěžit. Pleťové mlhy jsou ideální pro okamžité oživení pleti, protože nenarušují váš make-up (ve skutečnosti je lze použít i k nastavení make-upu).

Existuje mnoho různých typů pleťových mlh, z nichž každá se zaměřuje na jiný typ péče o pleť. V závislosti na tom, co vaše pleť potřebuje – ať už hydrataci, zklidnění nebo povzbuzení – určitě najdete řešení v některém z těchto přípravků.

Související položky

1 Hydrating

Šťáva z aloe v této pleťové mlze okamžitě hydratuje vaši pleť. „Aloe je přírodní hydratační prostředek a lék na spáleniny od slunce. Udržuje vaši pokožku chladnou a zároveň zmírňuje záněty. Aloe má také vitamíny a antioxidanty, které mohou bojovat proti mírnému akné a suché pleti,“ říká Dr. Rodney. Tuto mlhu ráda nosím v kabelce, když si musím něco vyřídit nebo nakoupit. Jakmile se vrátím do auta a poté, co si sundám pleťovou masku, nastříkám si ji hojně na celý obličej, abych si okamžitě osvěžila pleť a dodala jí vlhkost.

Koupit: Garnier SkinActive Hydratační mlha na obličej se šťávou z aloe (6 dolarů, Walmart)

2 Uklidnění

Letošní rok byl stresující a moje pleť to pociťuje. Kdykoli se cítím ve stresu, ráda používám tuto mlhu, která obsahuje růžovou vodu, aloe a glycerin. „Růžová voda má antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají redukovat akné a zarudnutí. Rovněž vyrovnává pH pleti, hydratuje suchou pleť a zlepšuje vzhled jemných linek a vrásek,“ říká Dr. Rodney. Aloe a glycerin společně hydratují pokožku a udržují v ní vlhkost po celý den, takže je to ideální odpolední vzpruha!

Koupit: Glossier Zklidňující pleťová mlha Rose Water Spray (15 dolarů, Glossier)

3 Brightening

V těchto dnech začíná moje pleť vypadat a působit matně (zejména při volání na Zoom). Tato mlha obsahuje kyselinu hyaluronovou a vodu z plodů kiwi, které pomáhají pleť rozjasnit a hydratovat. Probiotika a prebiotika pracují na uzamčení vlhkosti a vyrovnání rovnováhy pleti, zatímco brusinka pomáhá chránit před poškozením modrým světlem (které pochází z obrazovky telefonu a počítače). Rychlé postříkání touto mlhou okamžitě osvěží mou pleť a zároveň jí dodá jemný, orosený lesk!

Koupit: TULA Signature Glow Refreshing & Brightening Face Mist (34 dolarů, Ulta)

4 Cooling

Rok 2020 byl pro mě rokem domácího cvičení. Po cvičení mám vždycky červený a horký obličej, takže ráda používám tento chladivý sprej, který obsahuje aloe, okurku a zelený čaj. „Zelený čaj je plný polyfenolů, které jsou ideální na zklidnění zánětů. Pokud máte sklon k suché pleti nebo podráždění, pleťová mlha se zeleným čajem může vaši pleť během dne zklidnit,“ říká Dr. Rodney. „Okurky také obsahují vitamin C a kyselinu kávovou, které pomáhají bojovat proti volným radikálům a zabraňují tvorbě UV vrásek.“

Koupit: Mario Badescu Sprej na obličej s aloe, okurkou a zeleným čajem (7 dolarů, Sephora)

5 Energizující

Hned po dokončení ranní péče o pleť ráda používám tuto energizující mlhu, která zanechá mou pleť zářivou. Složení s vodou z pomerančových květů a výtažky z citrusových plodů pleť zklidňuje, tonizuje a zároveň ji hydratuje. „Výtažky z pomerančových květů a citrusů obsahují vitamin C a další antioxidanty, které pomáhají při zánětech, zklidňují a zjemňují pleť,“ říká Dr. Rodney. „Zejména pomerančový květ skvěle vyrovnává mastnotu, odstraňuje přebytečné nečistoty a uvolňuje póry.“

Koupit: Pixi Vitamin Wakeup Mist (15 dolarů, Pixi Beauty)