Krása a styl

Chunky Platinum Highlights jsou zpět

Jako dítě 90. let jsem vyrůstala s popovou královnou Christinou Aguilerou, která si nechávala dělat platinové melíry, které se rychle staly nejžádanějším vzhledem pro mladé ženy po celém světě. Jako všechny trendy, i tento styl přišel a zase odešel a teď je zase zpátky. Drobné melíry, zejména blond, jsou současným cool dívčím stylem, se kterým se setkávají stylisté po celé zemi ve svých salonech. Tento styl se však dočkal moderní aktualizace, díky níž se může nosit pro lidi všech věkových kategorií a typů vlasů. „Určitě vidím, že se vrací výrazný melír z 90. let,“ říká koloristka IGK Olivia Casanova. „Ne tradiční zvýraznění z 90. let, ale spíše přední části,“ dodává. Zesvětlení několika silnými kousky vepředu zvýrazní vaše rysy a rozjasní obličej. Navíc díky nošení zábavného trendu budete rozhodně vypadat mladší.

Jak získat výrazné melíry pro obličej

Získání výrazných melírů je poměrně snadné, ale protože barvení zahrnuje bělení, určitě si budete chtít nechat udělat vzhled od profesionálního kadeřníka. „Jde jen o odbarvení vlasů odbarvovačem a zeslabení,“ říká Maria Wheelerová, kadeřnice, která vlastní stejnojmenný salon. „A pak se to tónuje, aby to vypadalo moderněji.“

Přestože jsou oblíbené světlé blond melíry, můžete tento vzhled aktualizovat odstínem podle vlastního výběru. „Je to zábava, protože je to univerzální barva v tom smyslu, že si s ní můžete hrát s mnoha různými barvami, od platinové po červenou,“ dodává Casanova. Pokud máte zájem o některou z duhových barev, byl by to další krok po odbarvení.

Kolik stojí Chunky Highlights?

Pokud jde o cenu, Wheeler říká, že se bude mírně lišit podle stylisty. „Účtovala bych si stejnou základní cenu [jako za zvýraznění], ale za slabé světlo může být účtován příplatek,“ říká. „Někteří stylisté si mohou účtovat vyšší cenu, protože je to více trendy barva,“ dodává.

Jak často si necháváte upravovat vlasy?

Jednou z nejlepších věcí na tomto vzhledu je, že není těžké ho udržet. Protože jsou melíry velmi lehké, nezapomeňte použít přípravek na ochranu před teplem, například sprej na ochranu před teplem OUAI (28 dolarů, Sephora). Aby vaše prameny nebyly mosazné, použijte tónovací šampon, například amika Bust Your Brass Blonde Purple Shampoo (20 dolarů, Sephora). Pokud jde o opětovnou úpravu vlasů, Wheelerová říká, že do kadeřnického salonu můžete zajít každých šest až devět týdnů, v závislosti na tom, jak tmavé jsou vaše přírodní vlasy a jak moc vám záleží na jejich odrůstání.

Až si příště půjdete nechat obarvit vlasy, vyzkoušejte tento vracející se trend, abyste se pobavili.