Dovolená

Udělej si svůj vlastní den matek zvláštní, zatímco v karanténě doma

Den matek slavím obvykle celý víkend, ne jen jeden den. V sobotu obvykle trávím den s mamkou a sestrou. Pokud nám v cestě nestojí fotbalový turnaj, sejdeme se na pedikúru, zajdeme si na oběd do místní restaurace a trochu si nakoupíme. Pokud mi mateřské povinnosti tento den zábavy znemožní (viz výše zmíněné fotbalové zápasy), sejdeme se večer na večeři a drink v centru města. Rády si dopřáváme „den pro sebe“, protože je pro mě a mou sestru příjemné mít trochu času od dětí a věnovat se mamince mezi čtyřma očima!

V neděli se pak s radostí probudím brzy ráno za sborového zpěvu „Všechno nejlepší ke Dni matek“ a domácí snídaně s domácími přáníčky, levnými květinami a sirupem na rukou. Obvykle si Den matek zpestříme rodinnou zábavou a vyrazíme do zoo nebo na brzký jarní baseballový zápas. Ať už děláme cokoli, je příjemné strávit den společně.

Letos jsme měli spoustu společných dní jako rodina. Naše pětičlenná rodina vlastně od 13. března strávila každý den společně. Není nic, co bych o víkendu ke Dni matek dělala raději než to, že bychom se s mamkou a sestrou sešly v lázních a pak se v neděli odpoledne opalovaly na baseballovém zápase. Ach… snít! Mnoho z těchto věcí se teď kvůli společenským distančním opatřením nemůže uskutečnit, takže letos hodlám vyzvat sebe i matky všude na světě: Dopřejte si to!

Související položky

1 Take Time for Yourself

Pokud toužíte být sami, požádejte partnera, aby vzal děti na dlouhou procházku a vás nechal doma. Užijte si ticho. Zdřímněte si. Přečtěte si. Dejte si koupel. Zazpívejte si Bon Jovi. Dělejte cokoli, co vám udělá radost. Pokud sníte o rodinném výletu, jako je můj typický odpolední baseballový zápas.

2 Ptejte se jen na to, co opravdu chcete

3 Kupte si něco

4 Dobře jíst

Pokud máte štěstí na členy rodiny, kteří dobře vaří nebo grilují, využijte toho. Zadejte si včas požadavek na menu a pochutnejte si na svém oblíbeném jídle. Pokud jste kuchařem vy, vezměte si volno a podpořte místní restaurace, které nabízejí vyzvednutí na obrubníku nebo rozvoz. Při příštím nákupu nezapomeňte vyzvednout své oblíbené pochoutky a nápoje, abyste si mohli pochutnat na dobrém občerstvení, až budou děti v posteli.

5 Ovládání dálkového ovládání

Proměňte rodinný filmový večer v nostalgickou procházku vzpomínkami a seznamte své děti s filmy, které jste milovali jako děti. Moje děti nedávno nadchl film Zlato, zmenšil jsem děti. Nebo dětem pusťte Frozen 2 (znovu), pak si vezměte notebook do jiné místnosti a spojte se s kamarádkami maminkami na Netflix Party nebo videohovoru. Jakmile jsou děti v posteli, ujistěte se, že váš partner ví, že je to stále pořad pro mámy, a užívejte si neomezeně chick flicks celou noc.

6 Vytvořte si domácí lázně