Dovolená

Jak určit své čínské znamení zvěrokruhu a co říká o vaší osobnosti

I po 1. lednu můžete oslavit další nový začátek: Lunární nový rok. Přečtěte si o oblíbených tradicích čínského nového roku a také o tom, které zvíře je spojeno s vaším rokem narození.

Nový lunární rok je nejdůležitějším svátkem v mnoha asijských zemích, včetně Číny, Vietnamu a Koreje. V Číně je známý také jako svátek jara a je oslavou rodiny a budoucnosti. Dne 12. února 2021 se rozezní rok vola, znamení spojovaného s tvrdou prací a poctivostí, ale ke každému roku narození jsou přiřazena také duchovní zvířata. Přečtěte si více o svém znamení čínského zvěrokruhu (krysa nebo jiné) a o tom, co může vypovídat o vaší osobnosti.

Co je lunární nový rok?

Přesné datum lunárního nového roku se každý rok mění (mezi 21. lednem a 20. únorem), protože je naplánováno na první úplněk lunárního kalendáře. Slaví se již tisíce let a nese se v duchu hesla „pryč se starým, dovnitř s novým“. Dodnes jsou týdny kolem lunárního nového roku plné náboženských, komunitních a rodinných oslav.

Oblíbené tradice lunárního nového roku

Několik týdnů před prvním úplňkem v roce začínají rodiny uklízet své domy odshora dolů, aby se zbavily přetrvávající smůly. Pokud máte dluhy, je nyní čas je splatit, a pokud chcete urovnat přátelství, je prý právě před lunárním novým rokem ten správný čas je obnovit.

V předvečer lunárního nového roku se rodiny tradičně scházejí, aby se podělily o největší jídlo roku. Pro ty, kteří se nemohli dostavit, je často vyhrazeno prázdné prostírání. Mezi běžné pokrmy patří celá ryba, celé kuře, knedlíky, nudle, lepkavý rýžový koláč a ovoce.

Následující den si příbuzní vymění červené obálky s penězi. Oblohu některých měst zaplní ohňostroje a lampiony. Říká se, že hostina s jídlem, které přináší štěstí, včetně datlového koláče, arašídů, lepkavých rýžových kuliček, lotosových semínek a zeleninového a syrového rybího salátu, udává tón lunárního nového roku.

Zvířata čínského zvěrokruhu podle roku

Na rozdíl od astrologických znamení zvěrokruhu, která rozdělují lidi podle měsíce narození, se čínská znamení zvěrokruhu vztahují k lunárnímu roku narození. Přečtěte si, jaké je vaše duchovní zvíře a jaká povolání by se k vám mohla nejlépe hodit.

Krysa

Roky narození čínských znamení zvěrokruhu: 2020, 2008, 1996, 1984, 1972, 1960, 1948, 1936, 1924, 1912, 1900

Stejně jako jejich symbol mohou být lidé narození ve znamení krysy mazaní, což je činí bystrými v podnikání a přizpůsobivými ve velkých skupinách. Lidé narození v krysím znamení jsou veselé povahy, mohou být také trochu vybíraví a jsou silní v tvůrčích činnostech, včetně psaní a umění.

Vůl

Čínská znamení zvěrokruhu v letech narození: 2009, 1997, 1985, 1973, 1961, 1949, 1937, 1925, 1913, 1901

Lidé narození v letech čínského zvěrokruhu jsou přirozenými vůdci, protože jsou oddaní tomu, v co věří. Protože mají pevné názory na dobro a zlo a cení si poctivosti, mohou lidé ve znamení vola působit poněkud tvrdohlavě. Tito jedinci vynikají v oblasti práva a poradenství.

Adblock
detector