Domácí mazlíčci

Měli byste dostat pojištění zvířat? Tady je to, co říkají veterináři

Pojištění domácích mazlíčků není tak složité jako různé možnosti pro lidi, ale přesto byste se měli před uzavřením pojištění informovat.

Mnoho lidí po celé zemi v uplynulém roce přivítalo chlupaté (a šupinaté) kamarády, a když si pořídíte nového mazlíčka, budete potřebovat všechny tipy a triky, jak se o něj postarat. Rodinní mazlíčci jsou v podstatě malí členové rodiny a jako součást domácnosti potřebují stejnou bezpečnostní síť pro případ zdravotních problémů, které se mohou v průběhu let objevit. Pojištění vašich chlupatých členů rodiny vám může přinést klid; možná vás také překvapí, že stále více amerických zaměstnavatelů nabízí zdravotní pojištění domácích mazlíčků. Pokud tedy uvažujete o pojištění jednoho nebo více svých domácích mazlíčků, využijte tohoto průvodce, který vám pomůže hladce projít celým procesem.

Kdo by měl mít pojištění domácích mazlíčků?

Jednou z otázek je, zda si můžete dovolit zaplatit za neočekávanou nemoc nebo mimořádnou událost, říká Jason Hargraves, vedoucí redaktor společnosti InsuranceQuotes. Začněte tím, že si promluvíte se svým veterinářem, který má pravděpodobně zkušenosti s různými plány a může vám pomoci zvážit výhody a nevýhody, říká Kurt R. Venator, Dr. V. M., Ph. D., vedoucí veterinární pracovník společnosti Purina. „Některé veterinární kliniky nabízejí vlastní wellness plány, takže se určitě zeptejte,“ říká Venator.

Některá plemena jsou náchylná ke zdravotním problémům; pokud váš mazlíček bude pravděpodobně potřebovat hodně péče, může být pojištění výhodnou volbou. Poznámka: Vzhledem k tomu, že pojišťovny často nekryjí již existující onemocnění, je obvykle nejlepší uzavřít pojistku, když je váš mazlíček mladý, říká Ashley Rossmanová, lékařka z nemocnice Glen Oak Dog & Cat Hospital v Glenview ve státě Illinois.

Na co se zaměřit při hodnocení plánů?

Zjistěte si náklady na léčbu stavů, které mohou vašeho mazlíčka potkat, a představte si další scénáře, kdy by váš mazlíček mohl potřebovat péči, a pak se zeptejte pojišťoven, jak by tyto situace byly hrazeny. Vyberte si plán s přijatelnou roční spoluúčastí a zvažte procenta úhrady oproti měsíčnímu pojistnému.

Jak funguje pojištění domácích mazlíčků?

Obecně existují tři typy pojištění domácích zvířat: úrazové pojištění a pojištění nemoci, úrazové pojištění a pojištění nemoci s vloženým wellness (označované jako běžná/preventivní péče, včetně očkování, testů a zubních úkonů) a pouze úrazové pojištění. Přibližně 98 % pojištěných domácích zvířat je kryto jedním z prvních dvou typů, říká Kristen Lynchová, výkonná ředitelka Severoamerické asociace zdravotního pojištění domácích zvířat.