Domácí mazlíčci

Tipy pro cvičení pro kočky a psy

Každodenní aktivita je klíčem k udržení kondice a zdraví vašich chlupatých členů rodiny. Máme pro vás nápady, jak se rozhýbat.

Cvičení pomáhá kočkám a psům produkovat hormony dobré nálady, které posilují jejich imunitu. Stejně jako lidé i naši domácí mazlíčci potřebují pravidelný pohyb, aby byli šťastní a zdraví – možná ještě víc vzhledem k množství energie, kterou někteří domácí mazlíčci mají. Je důležité nezapomínat na to, abyste do každého dne zařadili aktivitu a hraní vašich domácích mazlíčků. Přemýšlejte o tom takto: Vy si dáváte záležet na tom, abyste do svého nabitého programu zařadili návštěvu posilovny, neměli by tedy vaši domácí mazlíčci věnovat stejnou pozornost svému zdraví? Odpověď zní jednoznačně ano! Podívejte se na několik tipů, jak můžete zajistit, aby váš pes a/nebo kočka zůstali zdraví díky hře a pohybu.

Pro psy

I když vaše štěně miluje každodenní procházky, můžete si cvičení zpestřit těmito nápady doporučenými odborníky.

Jděte touto cestou

Pokud jde o cvičení psů, procházky a běh jsou na prvním místě. „Nepřetržitá aerobní aktivita posiluje jejich svaly a srdce,“ říká Ernie Ward, doktor veterinární medicíny, zakladatel Asociace pro prevenci obezity domácích zvířat. Doporučuje se 30 minut až dvě hodiny aerobní aktivity denně v závislosti na věku a plemeni.

Několik způsobů, jak zajistit, aby jejich procházky byly dobrým cvičením: Dělejte rozštěpy. Polovinu procházky jděte rychleji, aby se pes soustředil na neustálý pohyb a nezastavoval se, aby si čichl. Zkuste intervalový trénink střídáním rychlé chůze po dobu jedné minuty a pomalejší chůze po dobu jedné minuty. Můžete si také udělat krátkou přestávku na hraní. Noste s sebou oblíbenou hračku (nejlépe takovou, se kterou si můžete zahrát aportování, jako je ChuckIt, 6,95 USD, Amazon) a v polovině přestávky si zahrajte hru.

Odolnost proti povětrnostním vlivům

Nenechte se odradit deštivými dny. Udělejte kolečka v obchodě, který je přátelský k domácím mazlíčkům, jako je Tractor Supply Co., The Home Depot nebo PetSmart. Doma si zahrajte pachové hry, doporučuje Stephen DeBono, manažer chování domácích mazlíčků ve společnosti Bideawee. Řekněte psovi, aby zůstal, zatímco vy mu schováte pamlsky, a pak ho povzbuzujte, aby je našel.

Zvažte psí tělocvičnu nebo klub

Fit kluby pro psy jsou dobrým způsobem, jak zaznamenávat cvičení, hru a čas strávený socializací. Ujistěte se však, že je zařízení vedeno kvalifikovaným personálem, který používá metody výcviku založené na odměňování. Mnohé z nich nabízejí zkušební návštěvu zdarma nebo denní vstupné, které může činit pouhých 12 dolarů.

Pro kočky

Jídlo je skvělý způsob, jak kočky motivovat k pohybu, ale stejně tak i hry a aktivity, které podporují zkoumání a zvědavost. Vyzkoušejte tyto hravé nápady.

Využijte jejich lovecké instinkty

Podle Warda je skvělým způsobem, jak je motivovat ke cvičení, probudit v nich instinkty, které je nutí vrhat se, pronásledovat a lovit. Používejte péřové tanečníky (vyzkoušejte tyto přírodní hračky Feather Cat Teaser Toys, 9,95 USD, Amazon) a hračky, které vyžadují pohyb, aby s nimi mohly komunikovat. Cílem je tři až pět minut hry třikrát denně.

Zaměřte se na fitness stravování

Místo toho, abyste kočku krmili při každém jídle na zemi, doporučuje Ward dávat jedno jídlo nízko a druhé vysoko, například na kočičí bidýlko. Nebo vyzkoušejte interaktivní krmítko nebo skládací hračku, jako je například krmítko Doc & Phoebe’s Indoor Hunting Feeder (19,99 USD, Amazon), které zapojí jejich lovecké instinkty a odmění je krmivem.