Domácí mazlíčci

Jak nočník trénovat psa, aniž by vám zničil koberec

Řiďte se těmito odbornými tipy, abyste své štěně naučili hospodařit bez stresu.

Součástí výchovy štěněte (nebo někdy i staršího psa) je trénink na nočník. Psi jsou chytrá zvířata, ale potřebují určité vedení. „Klíčem k úspěšnému naučení na domov je opakování a odměna,“ říká Jamie Richardson, DVM, vedoucí lékař veterinární kliniky Small Door v New Yorku. Další důležitou součástí procesu? Trpělivost, a to ve velkém množství. „[Psi] se nerodí s tím, že by měli chodit na záchod venku,“ vysvětluje Erin Askelandová, CPDT-KA, CBCC-KA, konzultantka pro zdraví a chování zvířat ve společnosti Camp Bow Wow, která poskytuje franšízu na denní péči o psy a noční stravování. Ale nebojte se, vaše štěně nakonec zvládne domácí výcvik (a vy budete nadšeni, až nehody skončí) poté, co se budete řídit těmito odbornými radami.

1. Držte své štěně na krátkém vodítku (doslova)

„Volně pobíhající štěně si pravděpodobně najde místo na nočník v domě, když se nedíváte, a to může ztížit výcvik na nočník,“ říká Askeland. Nastavení zábrany, která psa udrží v jednom prostoru, nebo dokonce jeho připoutání na vodítko v interiéru vám pomůže na něj dohlédnout a zabránit nehodě. Askeland říká, že „obecně platí, že štěně vydrží přibližně jednu hodinu za měsíc života až 8 hodin, ale to se liší podle velikosti a plemene“. Dodává, že mladší štěňata budou pravděpodobně potřebovat jít na záchod několikrát za noc, takže buďte připraveni je budit, abyste je vypustili ven. (Pravděpodobně budete muset během této doby obětovat trochu spánku, ale stojí to za to).

2. Vyberte si místo

„Ať už je to venku na dvoře, na rohu ulice nebo na čůrací podložce (30 dolarů, Chewy) v rohu bytu, vždy byste měli psa vzít na stejné místo, když je čas jít na nočník,“ vysvětluje Richardson. „Používáním stejného místa se vytvoří zápach, který váš mazlíček odhalí a bude chtít znovu označit svým odpadem.“ Pokud má váš pes nehodu v interiéru, použijte enzymatický přípravek, například Nature’s Miracle No More Marking Pet Stain & Odor Remover (3 USD, původně 13 USD, Chewy), který místo vyčistí a odradí ho od toho, aby tam chodil na záchod znovu.