Domácí mazlíčci

Tipy a triky pro péči o mini prasata

Domácí mazlíčci

Miniaturní prasátka zažívají svůj okamžik, protože majitelé, kteří chtějí být domácími mazlíčky, se obracejí k exotickým zvířatům. Instagram a Facebook jsou plné videí rozkošných selátek v tutuších, která jsou krmena z láhve nebo se nechávají drbat na bříšku v náručí šťastného člověka. Ale i když jsou prasátka rozkošná, pokud uvažujete o tom, že se stanete majiteli mini prasátek, musíte vědět několik důležitých věcí. Prasátka nejsou morčata ani růžoví psi a mají jedinečné potřeby v oblasti péče a krmení. Podívejte se na níže uvedené informace a zjistěte, jak se o svého nového člena rodiny co nejlépe postarat.

Jak pečovat o domácí mini prasátka

Mini prasátka jsou inteligentní zvířata a ráda se pohybují a zkoumají. Stejně jako lidská batolata jsou velmi zvědavá a snaží se dostat do vašich skříní a skříněk, skříní a košů. V zájmu bezpečnosti vašeho miniprasátka i vašeho majetku „zabezpečte“ svůj domov stejně, jako byste ho zabezpečili pro vaše malé dítě. Zde je návod, jak na to:

 • Vyzkoušejte dětské zámky na skříních a zablokujte místa, která nechcete, aby vaše miniprasátko prozkoumávalo.
 • Ujistěte se, že v domácnosti nejsou žádné ostré hrany nebo předměty, které by mohly vašeho mazlíčka poranit, když se toulá z místnosti do místnosti.
 • Dohlížejte na své prasátko, zejména když je malé, když se toulá po domě.
 • Pokud opouštíte domácnost, nechte ho v menším zabezpečeném prostoru nebo ohrádce.

Čím krmit mini prasata

Nejlepší volbou jsou granule zakoupené v obchodě s domácími zvířaty, které jsou vyrobeny speciálně pro výživu mini prasat. Plnohodnotné značky doporučené vaším veterinářem a/nebo pracovníkem obchodu s krmivy pro domácí zvířata budou pro vaše miniprasátko výživově vhodné a příjemné.

Dbejte na velikost porce a četnost krmení vašeho miniprasátka. Bude mít tendenci se přejídat, pokud k tomu dostane příležitost, a miniprasátka jsou náchylná k obezitě. Své miniprasátko můžete také krmit tmavou listovou zeleninou (kapusta, špenát atd.) a brukvovitou zeleninou, jako je brokolice. Vhodnou volbou jsou také ořechy a semena.

Vždy se ujistěte, že máte pro své mini prasátko dostatek čerstvé vody, kterou může pít po celý den. Protože se miniprasátka nepotí jako jiná zvířata, je ještě důležitější, aby byla hydratovaná. Mini prasátko může snadno pít z malé misky nebo misky.

Jak koupat mini prasata

Mini prasátka není třeba mýt nebo koupat každý den, proto se poraďte s veterinářem, jak často je třeba je mýt nebo koupat. Přibližně jednou týdně by mělo stačit, aby byla čistá a zdravá.

Tipy pro čištění v péči o domácí prasata:

 • Používejte šampon/mýdlo určené speciálně pro miniprasátka (lidský šampon/mýdlo, a dokonce i šampony určené pro kočky a psy, mohou extrémně citlivou kůži miniprasátek podráždit a vysušit).
 • Jelikož je vaše zvířátko tak malé, koupejte ho v kuchyňském nebo koupelnovém umyvadle nebo v malém umyvadle na stole, desce nebo podlaze.
 • Pokud dáváte přednost použití vany, ujistěte se, že ji nenaplníte příliš.
 • Vodu udržujte vlažnou pro pohodlí vašeho mini prasátka.
 • Použijte dobrý kartáč na drhnutí, abyste z těla vašeho mini prasátka odstranili veškerou odumřelou kůži.
 • Ujistěte se, že jste ho dobře opláchli a jemně osušili ručníkem.
 • Použijte jemné pleťové mléko nebo dětský olej, aby byla jeho kůže hydratovaná.
 • Rutiny před spaním pro mini prasátka

  Mini prasátka se ráda tulí, proto jim připravte útulné a měkké místo na spaní. Můžete použít spoustu malých dek a polštářů nebo malý pelíšek pro domácí zvířata. Obzvláště milují chlupaté deky, které jsou jim vlastní a do kterých se mohou zahrabat. Vaše miniprasátko bude mít rádo svůj vlastní prostor, takže mu můžete pořídit malou ohrádku nebo oplocený prostor, který může považovat za svou „ložnici“. Tento prostor vybavte jeho boxem na stelivo, krmivem, vodou a možná i několika hračkami. Mini prasátka také ráda spí s vámi nebo se tulí k jiným domácím zvířatům.

  Jak naučit prasata chodit na nočník

  Mini prasátka lze „naučit na nočník“. Stejně jako kočky žijící v bytě, i mini prasátka lze naučit používat záchodovou mísu, což vašemu mazlíčkovi usnadní práci a vám usnadní úklid. Nepoužívejte kočičí stelivo do steliva pro miniprasátka, protože je pravděpodobné, že ho sežerou. Mezi doporučené materiály patří dřevěné štěpky, novinové výstřižky nebo borové pelety.

  Trénujte své mini prasátko tím, že ho přivedete k záchodové míse. (Mikroprasátko nebude schopno přelézt vysoký okraj, proto vyberte nízký box, aby mohlo snadno vstupovat a vystupovat.) Po dokončení ho odměňte chutným pamlskem, například malým kouskem zeleniny nebo ovoce nebo oříškem. Pozitivní posílení změní chování na zvyk.

  Pravidelně čistěte stelivo a vaše miniprasátko ho bude rádo používat, když ho příroda zavolá.

Adblock
detector