Díkůvzdání

Trávíte Den díkůvzdání sám? 7 tipů pro radostnější dovolenou

Díkůvzdání

Zde se dozvíte, jak si o letošních prázdninách co nejlépe užít stůl pro jednoho.

I když „čas pro sebe“ může být vítaným odpočinkem od hektického tempa, spolubydlících a v poslední době i od bacilů světa, může být někdy trochu osamělý. Zvlášť pokud jste zvyklí trávit svátky s přáteli a rodinou na zvláštních akcích.

„Naštěstí je za co být vděčný, i když si to doma značíte sami,“ vysvětluje doktorka Tracy Thomasová, psycholožka a zakladatelka společnosti Dr. Tracy Inc., která se zabývá emočním tréninkem v Kalifornii. „Jako emoční vědec, který pomáhá lidem budovat emoční sílu potřebnou k úspěchu, je jedním z nejdůležitějších posunů, které může člověk udělat, prohloubení propojení se sebou samým. To otevírá schopnost prožívat vše hlouběji, klidněji a příjemněji – bez ohledu na vnější okolnosti.“

7 tipů pro ty, kteří slaví Den díkůvzdání sami

Takže místo toho, abyste si stůl pro jednoho představovali jako smutnou záležitost, vám poradíme, jak si užít Díkůvzdání sólo.

1. Začněte den sepsáním seznamu vděčnosti

„S blížícím se Dnem díkůvzdání je důležité rozvíjet pocit vděčnosti, zejména vzhledem k bouřlivému a chaotickému roku, který jsme všichni prožili. Pro mnohé byl plný dramatických a traumatických změn, ztrát, složitostí, bolesti a zmatku a potenciál pro emočně nejstabilnější sváteční období je reálný,“ říká Thomas, zejména pro ty, kteří možná poprvé slaví sami.

Abyste v chaosu našli světlé stránky, otevřete si aplikaci Poznámky nebo vytáhněte deník a napište si pět věcí, za které jste vděční. Četné studie prokázaly, že ti, kteří se snaží počítat svá požehnání (což je ostatně důvodem Dne díkůvzdání), mají menší pravděpodobnost, že budou trpět depresemi, a vedou šťastnější život.

Koupit: (14 USD, Walmart)

2. Záměrné používání sociálních médií

Máte tendenci zažívat FOMO nebo se cítíte rozladěni, když vidíte ostatní oslavovat, když jste sami? Pokud ano, nechte telefon v zásuvce a přestaňte procházet aktualizace od přátel a rodiny.

Pokud vás spojení a komunikace online baví, neváhejte se přihlásit. Jen mějte na paměti tuto Thomasovu radu:

„Ať už se sociálními médii děláte cokoli, je důležité si uvědomit, jaké jsou vaše záměry, a ujistit se, že jednáte se záměrem, abyste skutečně dosáhli toho, co chcete, a ne se jen zacyklili v nižších emočních stavech, které vám mohou přitížit. Používat tyto nástroje k naplnění záměrů,“ říká, například posílat zprávy přátelům a rodině nebo sdílet fotografie toho, za co jste vděční, na Instagram stories, místo abyste je používali jako nástroj k tomu, abyste viděli, o co případně přicházíte.

3. Zúčastněte se virtuální dovolené

Podle CDC je virtuální setkání nejbezpečnějším způsobem, jak letos oslavit Den díkůvzdání s ostatními, takže si stanovte čas, vyberte platformu (Zoom je zdarma po celý den Díkůvzdání bez časového omezení) a zaregistrujte událost v kalendáři s přáteli nebo rodinou. Uvařte společně, virtuálně, a pusťte se do receptu na Den díkůvzdání, který jste společně sdíleli v minulosti. Zde je pět tipů, jak uspořádat virtuální Díkůvzdání bez stresu a zábavy.

4. Udělejte něco pro sebe

Podle studie zveřejněné v časopise BMC Medical Education mají ti, kteří se více věnují péči o sebe, nižší míru stresu a vyšší kvalitu života.

Péče o sebe sama nemá univerzální definici. Naopak, je to osobní záležitost a měla by být v souladu s tím, co vás zbavuje úzkosti a depresí. Může jít o tak malou věc, jako je obléknutí nejměkčích ponožek, zapálení oblíbené svíčky nebo přehrání nostalgického playlistu – nebo o tak velkou věc, jako je naplánování dovolené, kterou si objednáte po cestě, nebo otevření luxusní lahve vína, kterou jste si šetřili.

5. Objednejte si jídlo s sebou

Podpora malých podniků je v roce 2020 důležitější než kdy jindy. Pokud máte nějaký místní klenot, který máte rádi, klidně se letos vykašlete na domácí menu na Den díkůvzdání a zadejte vaření externímu dodavateli. Ať už se jedná o tradiční Den díkůvzdání, rozvoz pizzy nebo indickou kuchyni prostřednictvím rozvozu po městě, pravidla určujete vy, takže si vyberte to, co nasytí vaši duši.

6. Vyzkoušejte toto menu na jedno jídlo

Pokud máte chuť na něco podobného, co dělala maminka nebo babička, Colleen Weedenová z testovací kuchyně Better Homes & Gardens doporučuje upéct cornish game hen. „Jsou ideální pro jednoho. Okořeňte podle své chuti a pečte při teplotě 375 °C po dobu 1,5 hodiny,“ říká.

Jako přílohu zkuste „upéct“ jednu sladkou bramboru v mikrovlnné troubě do měkka a pak ji ozdobte…

  • Sladké: Sýr mascarpone a kapka javorového sirupu
  • Slané:Máslo, sůl a pepř

Kupte si plechovku nebo krabici s nádivkou a podle návodu připravte porci pro jednoho člověka a „připravte plnou nebo poloviční dávku brusinkové omáčky,“ radí Weeden. „Nebojte se, že je toho moc. Pak ji můžete použít k namazání na sendviče, toasty, palačinky, francouzské toasty nebo ji použít jako polevu na zmrzlinu.“

„Moje rodina miluje kukuřičný kastrol, takže byste mohli uvařit kukuřičný klas a zkusit pouliční kukuřici,“ říká Weeden. Stačí nakrájet zrnka a ozdobit je kukuřičnou polevou Elote.

„Jako dezert si kupte mini grahamové skořápky (například tyto Keebler Ready Graham Pie Crusts, 3 dolary za šest kusů, Target) a naplňte je citronovým tvarohem nebo oblíbeným pudinkem, pak je potřete šlehačkou a přidejte zábavný posyp z mini čipů nebo různobarevných posypů,“ říká Weeden.

Adblock
detector