Díkůvzdání

Jak hostit virtuální díkůvzdání

Pandemická omezení a zdravotní pokyny, které odrazují od cestování a podporují malá shromáždění, jistě ovlivní seznamy hostů letošní večeře na Den díkůvzdání.

Jedna z možností – virtuální oslava – se stává stále lákavější volbou, zejména pro rodiny se staršími členy, kteří mohou být v případě onemocnění více ohroženi vážnými příznaky.

Pokud pozvete rodinu nebo přátele k sobě domů, nezapomeňte si ověřit státní a místní předpisy, protože počet povolených osob je někdy omezen podle místa konání. Pokyny Centra pro kontrolu a prevenci nemocí doporučují pořádat takové oslavy pokud možno venku, zdržovat se ve vzdálenosti alespoň 6 stop od osob, se kterými nejste v karanténě, a v době, kdy nejíte, nosit na obličeji roušku.

Jak přesně ale virtuální oslava probíhá? Můžete si svátky zpříjemnit i s blízkými, kteří nesedí u stolu, ale u obrazovek? Shromáždili jsme tyto tipy, které vám a vašim blízkým pomohou vytěžit z virtuální oslavy Dne díkůvzdání maximum.

Související položky

1 Vyberte si platformu

Nejdůležitější věcí, kterou je třeba udělat před virtuálním setkáním, je rozhodnout se, jak se budete scházet. Pokud má jeden člen domácnosti iPhone nebo zařízení Apple, může být nejjednodušší skupinový hovor přes FaceTime, protože nevyžaduje složité nastavování ani pozvánky na schůzku.

Pokud hledáte jinou metodu online videohovorů, můžete využít například službu Google Hangouts nebo Zoom. Bezplatné hovory přes Zoom jsou obvykle omezeny na 40 minut, ale značka nedávno oznámila, že na Den díkůvzdání toto omezení zruší. Janine Pelosi, marketingová ředitelka společnosti Zoom, nám řekla, že společnost chtěla zajistit, aby každá rodina mohla slavit společně a zdarma.

„Víme, že letošní Den díkůvzdání bude vypadat trochu jinak, a proto rušíme 40minutový časový limit, abychom rodinám a jejich blízkým umožnili připojit se na Zoom na tak dlouho, jak potřebují, a to odkudkoli na světě,“ říká. „Doufáme, že to pomůže poskytnout bezpečný a snadný způsob, jak se na letošní Den díkůvzdání setkat s přáteli a rodinou, aniž byste se museli obávat, že zkrátíte svá rodinná setkání.“

2 Odeslání pozvánky na schůzku

Jakmile se rozhodnete, jakým způsobem budete volat, rozhodněte se, kdy rodinu svoláte. Rozešlete e-mailovou pozvánku se všemi informacemi a přesně sdělte členům rodiny, jak se mají dovolat nebo připojit. Nezapomeňte uvést kódy a hesla pro setkání, pokud je to vhodné.

Pokud se chystáte na videochat s rodinnými příslušníky, kteří nejsou s touto technologií tak dobře obeznámeni, zvažte uspořádání zkušební schůzky den předem, abyste se vyhnuli technologickým závadám v den hlavní události.

3 Naplánujte si menu

Pokud se vaše rodinné setkání chystá virtuálně, možná letos nebudete potřebovat celého pečeného krocana a všechny přílohy. Alternativou může být slavnostní charcuterie board pro členy vaší domácnosti nebo menší menu z vašich oblíbených tradičních jídel. Pokud budete mít k dispozici několik základních surovin (například krůtí prsa nebo malou dávku bramborové kaše), může to být trochu normálnější.

4 Vaříme spolu prakticky

Součástí zábavy při velké večeři na Den díkůvzdání je společná příprava jídla. Pokud vám tento aspekt svátku chybí, zavolejte své mamince, tetě nebo sestřenicím a bratrancům, aby pro vaši rodinu připravili zmenšené jídlo.

5 Poděkujte

Jakmile se všichni připojí k videochatu a zúčastní se virtuální hostiny, věnujte čas povídání si s ostatními. Jakmile všechny domácnosti dojedí, je čas na klasické kolo otázky „Za co jste vděční?“. Střídejte se na videochatu nebo u každého stolu a sdílejte myšlenky vděčnosti a díků.