Díkůvzdání

Tipy pro přežití mimořádných událostí v kuchyni na Den díkůvzdání

Prázdninová kuchyně může být poněkud chaotická a chyby se jistě objeví. Naštěstí je přežití Dne díkůvzdání zase o něco snazší. Sestavili jsme pro vás přehled tipů, které vám pomohou, když se zdá, že se blíží katastrofa. Vytiskněte si tento článek a vyvěste si ho na ledničku pro případ, že by se něco zvrtlo.

Snížení stresu díky tomuto menu na Den díkůvzdání s předstihem

Tipy na Turecko

Pokud se pták nerozmrazí: Vložte ho do čistého dřezu plného studené vody a každých 30 minut vodu vyměňte. Nepodléhejte pokušení rozmrazovat ptáka při pokojové teplotě, v teplé vodě nebo v mikrovlnné troubě, které jsou pozvánkou pro škodlivé bakterie.

Pokud se prsa vaří rychleji než stehna: Nikdo nechce mít krocana příliš propečeného. Krocaní prsa lehce přikryjte alobalem a pokračujte v pečení.

Boční spořiče

Pokud není nádivka křupavá: Vložte ji na minutu nebo dvě pod brojler, abyste získali nádivku na Den díkůvzdání, která je na povrchu křupavá a uvnitř vlhká.

Pokud se brusinky rozvaří: Na každé 12uncové balení brusinek přidejte do hrnce 1 lžičku rostlinného oleje. A nezapomeňte na základní radu pro brusinkovou omáčku: brusinky vařte, jen dokud neprasknou. Pokud je budete vařit déle, zhořknou a stanou se kašovitými.

Pokud brambory začnou hnědnout: Brambory se vaří v mléce (mléko se nesmí vařit), aby se rozjasnily.

Pokud máte žilnaté sladké brambory: Uvařené brambory rozšlehejte elektrickým mixérem. Vlákna se sama namotají na šlehač a brambory budou krémové a hladké.

Pokud je zelenina rozvařená: Vložte ji do kuchyňského robotu s trochou másla, smetany, čerstvě mletého pepře a soli a rozmixujte ji dohladka. Nikomu neříkejte, že jste je původně nechtěli podávat jako polévku, a nikdo nebude moudřejší.

Nejlepší přílohy ke Dni díkůvzdání

Pomocníci s omáčkou

Pokud omáčka vypadá (a chutná) ploše: Přidejte lžičku nebo dvě instantní kávy nebo neslazeného kakaového prášku.

Pokud se dno spálí: Vmíchejte lžíci krémového arašídového másla, abyste vyhladili drsné okraje a zjemnili kouřovou chuť.

Pokud je omáčka příliš slaná: Obecně platí, že omáčku solte až těsně před podáváním, protože její chuť se vařením zesiluje. Pokud však zjistíte, že je příliš slaná, můžete to napravit několika různými způsoby. Jednou z možností je oloupat syrovou bramboru, nakrájet ji na velké kousky a přidat ji do omáčky, vařit ji 5 až 10 minut a pak bramboru vyjmout. Nebo můžete vmíchat 1/2 lžičky cukru a 1 lžičku octa.

Pokud je omáčka oddělená: V mixéru ji rozmixujte na nízké otáčky, dokud nebude hladká. Nalijte ji do čisté pánve a vařte na velmi mírném ohni.

Pokud je omáčka příliš hustá a pastovitá: Na mírném ohni stačí přilít trochu kuřecího vývaru nebo suchého bílého vína a vařit, dokud se nevytvoří bublinky.

Jak vyrobit krůtí omáčku

Opravy polévek

Pokud se polévka na bázi smetany srazí: Vložte polévku do nádoby mixéru (naplňte ji pouze do dvou třetin) a rozmixujte ji dohladka. Ujistěte se, že je víko pevně nasazené a že ho držíte v kuchyňské chňapce. Vraťte ji do čistého hrnce a zahřívejte na mírném ohni.

Pokud se vám polévka zdá příliš tučná: Do hrnce s hotovou polévkou přidejte několik listů salátu a nechte ji několik minut odstát. Listy pomohou nasáknout přebytečný olej.

Pokud je vývar příliš slaný: V případě, že je polévka přesolená, upravte ji podobně jako přesolenou omáčku: Oloupejte a nakrájejte na tenké plátky syrovou bramboru a povařte ji v polévce asi 10 minut, aby absorbovala část přebytečné soli. Před podáváním plátky vyjměte děrovanou lžící.

Lahodné recepty na prázdninovou polévku

Hacky na pečení

Pokud jsou rohlíky trochu vysušené: V troubě s teplotou 300 °C je 15 minut zahřívejte. Během posledních 4 až 5 minut ohřívání rohlíky mírně rozbalte, aby zvenku trochu křupaly. Ihned podávejte.

Pokud je v koláčovém těstě příliš mnoho tekutiny: Než ho vyválíte, zabalte ho do fólie a zmrazte, dokud není pevné (ale ne tvrdé jako kámen).

Pokud se koláčová kůrka začíná připalovat: Z jednorázového hliníkového talíře na koláč, který je stejně velký jako koláč, který pečete, vyřízněte dno. Otočte ho dnem vzhůru a přikryjte okraje koláče. Střed se bude dál péct a kůrka se nepřipálí.

Pokud je krém přešlehaný: Smetanu lze jednoduše přilít několika lžícemi mléka nebo nešlehanou smetanou.

Naše nejlepší podzimní koláče a dorty