Chytrý domov

Co se stane, když ztratíte energii nebo Wi-Fi?

Tuto otázku jsme položili Dr. Shawnu DuBravacovi, hlavnímu ekonomovi a vedoucímu řediteli výzkumu Asociace spotřební elektroniky (CEA). Podle něj bude většina zařízení fungovat i nadále, ale ztratí přizpůsobení a funkce dálkového ovládání nebo možnost ovládat je na dálku.

Jedním ze způsobů, jak o tom přemýšlet, je představit si svůj chytrý telefon. Funguje i bez Wi-Fi, ale bez připojení nemáte možnost plně využívat všechny jeho speciální funkce. Totéž platí pro vaše chytrá domácí zařízení s Wi-Fi.

Míra ovlivnění funkčnosti zařízení závisí na výrobku a jeho službě, říká DuBravac.

Vezměte si například populární připojený termostat Nest. Díky záložní baterii, která se zapne při výpadku proudu, stále funguje. Bez Wi-Fi však ztratíte přístup ke službám a funkcím, které dělají termostat „chytrým“.

Totéž platí pro otevírání garážových vrat LiftMaster MyQ. Ztráta připojení Wi-Fi znamená ztrátu možnosti ovládání z chytrého telefonu. Pokud je však váš model vybaven záložní baterií, budete jej moci používat pomocí klávesnice a dálkového ovladače na hledí jako obvykle.

Pak je tu osobní bezdrátová žárovka Phillips Hue. Po výpadku se jednoduše nastaví na nejsvětlejší bílou barvu. Takové výchozí nastavení má zabudováno mnoho výrobků.

Pokud se obáváte ztráty napájení nějakého zařízení, zvažte investici do nepřerušitelného zdroje napájení (UPS) nebo generátoru, říká DuBravac, a ujistěte se, že máte v zásobě náhradní baterie.

Možná budete moci připojit zařízení k Wi-Fi smartphonu, říká. Jakmile víte, jak na to, není to složitý proces, ale nejprve si ověřte, zda váš telefon a poskytovatel služeb tethering podporují.

Výpadek chytrého zařízení by v podstatě neměl být o tolik nepříjemnější než výpadek běžného zařízení. Jen si nezapomeňte zjistit, co se stane s vaším konkrétním zařízením v případě přerušení dodávky elektřiny nebo Wi-Fi, abyste věděli, s čím se budete muset potýkat, než k tomu dojde.

Adblock
detector