Chytrý domov

Podle recenzí 10 nejlepších zvlhčovačů do roku 2020

Související obsah

Opět nastává to roční období, kdy se v domácnostech a na pracovištích ozývá kašel, kýchání a rýma. I přes veškerou snahu často si mýt ruce a udržovat povrchy čisté se nemůžeme vždy vyhnout onemocnění a suchý zimní vzduch může tyto příznaky ještě zhoršit. Existuje však jednoduché řešení, které může v tomto období nachlazení a chřipky přinést úlevu. Pravidelné používání zvlhčovače vzduchu může suchému a vydýchanému vzduchu dodat vlhkost a pomoci vám lépe dýchat.

V zimních měsících studený vzduch venku vysušuje plíce, nos a rty, zatímco teplý vzduch uvnitř je suchý a vydýchaný. Zvlhčovače vzduchu zlepšují kvalitu vzduchu, bojují proti suchu a pomáhají při běžných příznacích, jako je škrábání v krku, kašel a krvácení z nosu.

Existuje mnoho různých typů zvlhčovačů vzduchu, ale nejčastěji se používají typy s chladnou a teplou mlhou. Zvlhčovače s chladnou mlhou jsou nejoblíbenější, protože se doporučují do domácností s domácími zvířaty a malými dětmi (teplá mlha může při dotyku způsobit popáleniny). Zvlhčovače s teplou mlhou mění teplotu vzduchu tím, že produkují horkou převařenou vodu, která je skvělá pro ničení bakterií a ohřívání chladných prostor.