Časopis Better Homes And Gardens

Reflektor pro podnikatele: Parapet

Jaký byl váš „podnikatelský moment“?

Můj starší bratr byl vždy inspirací a přirozeným podnikatelem, což znamenalo, že jsem ho následoval do New Yorku a do designérské branže. Až na to, že stěhování do New Yorku pro mě představovalo jiné výzvy. Jako mladý vysokoškolák jsem si chtěl svůj byt o rozloze 200 metrů čtverečních zařídit tak, abych se cítil více jako doma. Protože jsem vyrostla obklopená rostlinami, zdálo se mi, že je to samozřejmý prvek, který mi chybí. Jenže stejně jako všechno ostatní, i nákup pokojových rostlin byl v New Yorku složitější, než by musel být. Místo vyzvedávání zeminy do květináčů v Subaru tu bylo metro a šest pater po schodech. Nápad na The Sill mi zůstal po celý začátek mé kariéry stratéga značky a později manažera značky. Měla jsem to štěstí, že jsem získala práci ve start-upu v oblasti krásy Living Proof v Bostonu, kde jsem získala provozní zkušenosti. Teprve po mém odchodu z Living Proof a druhém stěhování do New Yorku jsem věděla, že je čas spustit The Sill. Ještě méně zábavné bylo tahat hlínu na květináče v metru jako dospělá.

Jak definujete úspěch?

Úspěch je pohyblivý cíl. Moje představa o úspěchu se vyvíjela spolu s podnikáním. Nemyslím si, že úspěch je něco, čeho dosáhnete, ale spíše něco, k čemu vždy směřujete. Například kdykoli se přiblížíme k dosažení prodejního cíle, jednoduše ho zvýšíme.

Co víte nyní a co byste si přáli vědět, když jste začínali?

Tolik věcí. Největším překvapením pro mě bylo, že nic nedopadne tak, jak si člověk naplánuje.

Máte skvělé vybavení (aplikaci fotoaparátu v chytrém telefonu, nějaký technický nástroj, například skener kreditních karet, skvělou domácí tiskárnu), bez kterého byste nemohli žít?

Můj MacBook Air, tenisky a batoh! Průměrný den strávím na skok přes řeku Hudson a po celém Manhattanu. Takže moje kancelář je někdy všude, kde je volné místo a zásuvka. A když je Wi-Fi slabá, pokaždé mě zachrání iPhone jako bezdrátový hotspot.

Jaké bylo vaše největší překvapení při zahájení podnikání (dobré nebo špatné)?

Největším překvapením bylo, jak moc mě to pohltilo. Nevím, jestli je to dobře, nebo špatně. Moje první skutečná lekce byla takhle jednoduchá: Když to neudělám já, neudělá to nikdo jiný. Dnes mám samozřejmě obchodního partnera, tým a zdroje – ale stále se mi stává, že si v jeden den hraji na generálního ředitele, účetního a údržbáře. Nicméně objednávky na našich webových stránkách prostě nepřestávají, ale poznámky zákazníků se po půlnoci stávají zajímavějšími. Nemluvě o tom, že náš obchod v čínské čtvrti je otevřený sedm dní v týdnu.

Máte mentora? Pokud ano, koho?

Moje úzká síť přátel, rodiny a kolegů podnikatelů mi vždy pomůže – ať už jde o obchodní nebo osobní rady. Mám raději velkou radu než jediného člověka se zaujatým názorem.

Kdo je váš podnikatelský „hrdina“?

Kromě mého staršího bratra se zdá, že v New Yorku není nouze o další lidi v mém věku, kteří to právě teď dělají. V současné době velmi rád sleduji Dana Terana, kterého jsem měl možnost poznat ještě předtím, než založil společnost Managed by Q. Nyní buduje neuvěřitelnou firmu na úklid kanceláří a poskytování služeb, která již působí na několika trzích. Navíc svým zaměstnancům vyplácí mzdu odpovídající skutečnému životnímu standardu s benefity. Dan neškrtá, jen uklízí.

Co je na podnikání nejtěžší?

Vždy se pohybujte mimo svou komfortní zónu. Například jako newyorská firma jsme v loňském roce podepsali naši největší smlouvu na pronájem komerčních nemovitostí v New Jersey. Ale ne nadarmo se mu říká „Garden State“.

Chybí vám něco z vašeho předpodnikatelského života?

Občas mi chybí šéf. Vždycky bylo příjemné, když vám agendu určoval respektovaný vedoucí. Nyní se však mohu spolehnout na svého obchodního partnera a rostoucí tým, který se podílí na tom, jak je společnost řízena.

Co uděláte ráno jako první?

E-mail, Instagram a vejce – v tomto pořadí.

Jediný tip na úspěch?

Buďte odolní. Vždy se vyskytnou komplikace a překvapení, nemluvě o dopravních zácpách.

Jak jste financoval své podnikání, když jste začínal? Měli jste podnikatelský plán? Krev, pot a slzy – plus malá pomoc z kampaně na Kickstarteru. Téměř o čtyři roky později je společnost stále založena na vlastních zdrojích. Existoval podnikatelský plán, existuje podnikatelský plán a určitě jich bylo i několik mezi tím.