Časopis Better Homes And Gardens

Beth Snyder 1Canoe2

Málokteré dítě ví, co chce dělat, až vyroste, ale Beth Snyderová byla výjimkou.

„Všechno to začalo pyramidovou hrou s náramky přátelství ve čtvrté třídě, kvůli které jsem skončila v ředitelně,“ říká. Její počáteční podnikatelské nadšení pokračovalo a na střední škole přešlo v podnikání se šperky a doplňky z polymerové hlíny, které bylo natolik úspěšné, že jí umožnilo financovat studium na vysoké škole. Tím to ale neskončilo. V roce 2009 si Beth a její nejlepší kamarádka z dětství Carrie koupily svůj první knihtisk, otevřely si účet na Etsy a založily společnost 1Canoe2. Nyní, když je společnost sedm let silná, Beth dokazuje, že do třetice všeho dobrého.

Beth, která se vždy hlásí k dívčí síle, říká, že za svůj úspěch vděčí především svému oficiálnímu dámskému podnikatelskému klubu. Skupina, která se schází každý druhý týden, jí poskytuje podporu a zpětnou vazbu, kterou potřebuje k tomu, aby zůstala motivovaná a stále se posouvala vpřed. Její kořeny na Středozápadě, kde sídlí, také položily základ jejímu hlasu a inspiraci.

„Je něco magického na tom, když vytáhnete čerstvě vytištěný kus z tiskárny,“ říká Beth. „Ilustrace nám umožňují vytvářet náš pohled na svět. Prostřednictvím 1canoe2 se můžeme o krásu našeho koutu světa podělit s ostatními.“

Každý návrh je inspirován tím, co Beth nazývá „všeobecnou radostí a zvědavostí ze života“, ale krásné ilustrace nejsou jedinými zajímavými projekty v popředí. Dvanáctičlenný tým vyvíjí řadu svíček a letos na podzim také otevře svůj první kamenný obchod ve Fultonu ve státě Missouri.

Zahájení podnikání je náročné. Položili jsme Beth obtížné otázky, abychom vám usnadnili rozjezd vašeho startupu. Není zač!

Co víte nyní a co byste si přáli vědět, když jste začínali?

Kéž bych si více věřil! Nikdo nezná vaši firmu lépe než vy. Nikdo. Podnikání je těžké, zejména pokud je založeno na kreativitě. Když jste umělec, je v tom spousta pocitů! Snažit se udělat to nejlepší obchodní rozhodnutí, aniž by s ním bylo spojeno příliš mnoho osobních emocí, je největší výzvou.

Z jakého technického nástroje právě teď šílíte?

Slackem jsme teď úplně posedlí. Můžeme si povídat, sdílet soubory, společně pracovat na projektech. Je to úžasné!

Co je na vašich každodenních povinnostech nejtěžší?

Odvaha a důvěra ve vlastní instinkt, ale přesto hledání informací a informované rozhodování. Také růst v jakémkoli větším rozsahu je pro každého opravdu těžký.

Měli jste obchodní plán, když jste začínali?

Sakra, ne. Především jsme nikdy nemohli zmapovat, kam se chystáme. Zadruhé si myslím, že podnikatelské plány jsou mnohokrát výmluvou pro lidi, aby otáleli a nezačali. Prostě ZAČNĚTE.

Co byste poradil někomu, kdo nyní začíná?

Udržujte peníze v pořádku. Nikdy se nedozvíte, co se s vaší firmou děje, pokud si na firemní kartu koupíte kalhoty na jógu.

Další její práce najdete na webu 1canoe2.